Аналітики: У 2012 році ВВП України зросте на 4%

 

Експерти з компанії Тройка Діалог Україна прогнозують, що ВВП країни зросте в наступному році на 4%.

“Невизначеність навколо нових умов газової угоди і європейська боргова криза ускладнюють прогнозування. Поки наш прогноз темпу зростання ВВП в 2012 року дорівнює 4,0%, але ми не виключаємо, що, якщо зовнішня ситуація погіршиться ще сильніше, а влада продовжуватиме таргетувати курс гривні в умовах наростаючого подвійного дефіциту, то фактичний результат може виявитися значно гіршим”, – цитує РБК-Україна аналітиків Тройки.

Експерти зазначили, що в останні місяці підтримку економічним показникам України надав велиикий урожай: він допоміг призупинити сильне уповільнення темпів зростання експортно-орієнтованих галузей.

За їхніми словами, труднощі, з якими зараз стикається українська економіка, багато в чому нагадують ситуацію в четвертому кварталі 2008 року. Однак, зазначають вони, на відміну від 2007-2008 рр.., зараз ознак перегріву економіки немає.

Нагадаємо, що раніше експерти, опитані Reuters, стверджували, що чекають зростання ВВП на рівні 3,8%. Зростання валового внутрішнього продукту України в 2012 році сповільниться до 3,8% з очікуваних за підсумками 2011 року 4,8% через зростаючі ризики глобальної рецесії, обмежене кредитування реального сектору українськими банками і скорочення врожаю зернових, заявили вони.


Читати також:

  1. Україна обійшла Норвегію, ОАЕ та Данію у рейтингу пріоритетних для ритейлу країн
  2. Міжнародні готельні мережі переорієнтовуються з Києва на регіони України
  3. Worldsteel: Виробництво сталі в світі зросло до 124 млн т
  4. Цього року Київ заробив на рекламі більше 100 млн грн
  5. Фінансування держпрограм у агросекторі збільшать

Джерело : Кореспондент   |   Тема : industry News