Банкіри пропонують ввести часткову заборону на зняття депозитів

Банкіри пропонують ввести часткову заборону на зняття депозитівЧітка диференціація між терміновими і поточними депозитами, а також умовами їх обслуговування необхідна для забезпечення економіки довгостроковими фінансовими ресурсами. Таку думку висловили експерти Асоціації  «Український Кредитно-Банківський Союз» (УКБС) у пропозиціях до проекту плану заходів з виконання Національної програми сприяння розвитку малого бізнесу в Україні.

Експерти відзначають, що розвиток малого підприємництва неможливий без надання банками доступних довгострокових кредитів для бізнесменів. Наразі банківські установи починають розгортати програми кредитування також і для невеликого бізнесу.

Протягом 2011 року довгострокові кредити суб’єктам господарювання зросли з 262 до 290 млрд грн або на 10%, говориться в повідомленні. При цьому експерти висловили думку, що існує ряд причин, які уповільнюють подальший розвиток ринку кредитування підприємницького сектора.

В УКБС вважають необхідним створення законодавчої бази для формування банківською системою довгострокового фінансового ресурсу з метою забезпечення потреб малого бізнесу.

Згідно з чинним законодавством банк зобов’язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника незалежно від його типу. За нинішніх умов  усі залучені банківською системою вклади фактично є коштами до запитання, що залишає економіку без вкрай необхідного для розвитку довгострокового кредитного ресурсу.
Видача довгострокових кредитів  за таких умов супроводжується високими ризиками, стверджують банкіри.


Читати також:

  1. Для українських підприємств IT-галузі пропонують ввести спеціальний податковий режим
  2. Україна – на 31 місці за рівнем привабливості для розвитку бізнесу
  3. Аналітики: У 2012 році ВВП України зросте на 4%
  4. Рада зобов’язала телекомпанії додавати субтитри у випуски новин
  5. Банки єврозони уповільнюють темпи надання позик

Джерело : Korrespondent.net   |   Тема : industry News