Більшість українців не працюють за здобутою спеціальністю

Вітчизняний ринок праці є доволі динамічним, тому професії, що були затребувані ще 5 років тому, зараз можуть бути не у тренді. Спрогнозувати, яких спеціалістів потребуватиме ринок через кілька років − задача непроста, тому не всі українці реалізують себе професійно відповідно до здобутої спеціальності.

Як стало відомо з результатів опитування порталу Work.ua, робота 55,9% українських працівників не пов’язана зі здобутою ними у вищих навчальних закладах освітою. За своєю спеціальністю працює тільки кожен четвертий опитаний українець, а інші 17,4% респондентів хоч і не працюють по прямій спеціальності, але зайняті у суміжних сферах.

Втім, деякі працівники перетворюють роботу у хобі, змінюють сферу діяльності, реалізовуючи свої нові можливості. На факт роботи не по спеціальності таких працівників якість освіти і стан ринку праці не впливають. Це опитування українських працівників проводилося у листопаді цьогоріч. У ньому взяли участь 600 працівників з України.

Окрім того, нещодавно з дослідження порталу HeadHunter Україна стало відомо, що більшість українських офісних працівників (52%) працюють 8-годинний робочий день попри те, що в умовах складного ринку праці працедавці все частіше пропонують позмінний, гнучкий, віддалений графік роботи.

Втім, кожен п’ятий працівник може собі дозволити дещо змістити рамки приходу в офіс і закінчення свого робочого дня. Така ж сама кількість працівників має гнучкий графік роботи.

Також у ході дослідження виявилося, що майже всім респондентам доводиться працювати довше, аніж потрібно або ж працювати у вихідний день (87%). Для двох третин українських офісних працівників така ситуація є нормою життя.


Читати також:

  1. Україні вкрай бракує робітників
  2. Більшість українських фахівців хотіли б працювати за кордоном
  3. Дослідження: вільний робочий графік підвищує продуктивність праці
  4. Більшість українських студентів суміщають роботу з навчанням
  5. Для більшості українців успішна кар’єра – вертикальна

Тема : industry News