Більшість українських фахівців хотіли б працювати за кордоном

Переважна більшість (91%) українських висококваліфікованих фахівців, що мають вищу освіту, роздумують про роботу за кордоном. Серед основних причин − нестабільна економічна та політична ситуація в країні. Такі дані чергового опитування, проведеного міжнародним кадровим порталом hh.ua.

Так, серйозні наміри виїхати з країни виявили 48% респондентів, а ще 43% опитаних кажуть, що деколи розглядають можливість пошуку роботи за кордоном.

При цьому лише 4% зовсім не хочуть виїжджати з країни. А 5% респондентів планують використовувати освіту за кордоном як засіб, аби залишитися там працювати.

Серед тих респондентів, які бажають навчатися за кордоном, 71% хотіли б вступити до вузів країн Євросоюзу, в США або Канаду поїхали б 21% респондентів, а в Австралію − 5%.

Серед найбільш бажаних регіонів для запланованої трудовій міграції − Європа (63%) і США / Канада (42%). Кожен п’ятий планує виїхати в Австралію, а в сусідню Росію − 14%. Ще для 16% респондентів важливі хороші умови.

Найбільш непопулярними маршрутами стали Азія − 8%, Південна Америка − 5% і Африка − 3%.

Основною причиною трудової міграції молоді респонденти називають відсутність перспектив для себе і своєї сім’ї в Україні (72%). Майже половина опитаних (44%) причиною від’їзду назвали низький рівень оплати праці, а 41% вважає, що на батьківщині немає умов для справжньої реалізації професійних навичок. Політична ситуація в країні є проблемою для 34% респондентів.

40% опитаних вважають, що емігрувати найкраще, коли ще немає родини, а 15% впевнені, що навчання за кордоном слід використовувати як фундамент для майбутньої кар’єри. Ще 9% думають, що їхати за кордон краще у молодому віці, але вже з сім’єю. Разом з тим 36% респондентів відповіли, що сімейний стан і вік не мають значення.

Опитування було проведено серед зареєстрованих користувачів порталу hh.ua в першій половині листопада нинішнього року, в ньому брали участь 5017 респондентів.


Читати також:

  1. Понад 80% українських студентів прагнуть працювати за кордоном
  2. Більшість українських студентів суміщають роботу з навчанням
  3. Рекламу в мобільних телефонах ігнорують більшість користувачів
  4. Українські працівники замислюються про зміну фаху.
  5. Ровесники України не бажають працювати на державній службі

Тема : industry News