До списку кращих навчальних закладів світу потрапили українські
14.09.2012

Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Національний технічний університет України «КПІ» та Донецький національний університет потрапили до списку кращих навчальних закладів світу за рейтингом QS World University Rankings.
Найвищу сходинку серед українських вишів посів КНУ ім. Т. Шевченка – рейтинг 501+ (місце 501-550). У цьому дослідженні заклад брав участь уперше. Національний технічний університет України «КПІ» та Донецький національний університет, як і минулого року, увійшли до групи 601+.
Цьогорічний рейтинг очолив Массачусетський технологічний інститут (США). На друге місце опустився Кембридж (Великобританія), який посідав перше місце впродовж останніх трьох років. Університет Гарварду (США) опинився на третьому місці рейтингу. До першої п’ятірки увійшли ще два британських вузи – Університетський коледж Лондона та Оксфордський університет.
Найвищу позицію серед вищих навчальних закладів країн СНД посів Московський університет ім. Ломоносова, який розташувався на 116 позиції. У рейтингу представлено й інші російські навчальні заклади: Санкт-Петербурзький університет (253 позиція), Московський фізико-технічний інститут ім. Баумана (352 позиція) та Московський державний інститут міжнародних відносин (367 позиція).
Євразійський національний університет ім. Льва Гумільова (Астана, Казахстан), що посів 369 місце, та Білоруський державний університет – ще два вузи з СНД, які потрапили до рейтингу (група 501+).
Рейтинг вищих навчальних закладів QS World University Rankings уперше опубліковано в 2004 році. Тоді він нараховував лише 200 учасників. У цьогорічному рейтингу представлено вже 726 учасників. Для визначення кращих навчальних закладів планети укладачі провели дослідження більш ніж 2,5 тис. університетів, опитали 46 тис. експертів та 25 тис. роботодавців усього світу.
Під час формування рейтингу враховувались такі показники, як репутація навчального закладу, думка роботодавців про його випускників, рейтинг цитувань наукових праць викладачів, співвідношення викладачів та студентів, а також відносна кількість іноземних викладачів і студентів.
Читати також:
Тема : industry News