IT-сектор стане драйвером світової економіки

Світові витрати на IT-технології у 2013 році сягнуть позначки в 3,7 трлн доларів, що на 3,8% більше прогнозу на кінець цього року ($3,6 трлн). Така цифра викликана збільшенням витрат на оброблення великих масивів даних і поширенням хмарних технологій, йдеться у новому докладі Gartner.

Величезна кількість інформації та необхідність її обробки незабаром приведе до росту світової економіки й створить велику кількість нових робочих місць, впевнені експерти  Gartner. Нарешті великі дані поступово призведуть до створення нової галузі економіки – «економіки даних».

До 2015 року аналітики очікують на створення  у світі до 4,4 млн нових робочих місць, пов’язаних з обробкою даних, причому 1,9 млн із них − у США.

Робоче місце у галузі оброблення інформації створить ще три вакансії за межами IT-сфери,  тим самим збільшуючи загальну кількість нових робочих місць до 6 млн протягом наступних чотирьох років, і це лише у США.

Така необхідність у спеціалістах, імовірно, призведе до нестачі кваліфікованих кадрів для забезпечення новостворених вакансій. Тому експерти прогнозують заповнення лише третини доступних робочих місць. Компаніям вже сьогодні потрібно думати про залучення нових талановитих кадрів та піклуватися про професійний розвиток наявного персоналу, радять у Gartner.

Крім того, у наступні три роки соціальні мережі зіткнуться з межами свого росту, проте технології обробки їхніх даних вийдуть на перший план. На роботу з соціальними медіа виділяють все більше грошей, а для багатьох компаній соцплатформи є невід’ємним елементом діяльності.

Gartner прогнозує збільшення ролі мобільних пристроїв у повсякденній діяльності компаній та їх працівників.

Так, до 2016 року у світі буде продано 1,6 млрд смартфонів, а 40% всіх працівників не будуть прив’язані до робочого місця. А до 2018 70% мобільних працівників будуть використовувати планшети чи подібні до них пристрої.

Зростання впливу мобільних технологій та збільшення об’ємів інформації врешті-решт призведе до зростання значення хмарних сервісів, які стануть основною платформою для оброблення та зберігання інформації, роблять висновок аналітики Gartner.


Читати також:

  1. МВФ прогнозує повільне зростання світової економіки
  2. Зростання світової економіки у наступному році не очікується
  3. Morgan Stanley погіршив прогноз зростання світової економіки
  4. МВФ знизив прогноз зростання світової економіки в 2013 році до 3,9%
  5. США стануть центром світової промисловості

Тема : industry News