Компанії стали більше вкладати у розвиток персоналу

Протягом 2012 року загальні інвестиції компаній в розвиток та навчання персоналу зросли в середньому на 12%, йдеться в новому дослідженні Bersin by Deloitte.

Більше за всіх зростали бюджети на освіту в технічній сфері та виробничій галузі. Компанії, що працюють у цих секторах економіки, витратили на навчання на 20% більше коштів.

Такі інвестиції цілком виправдані, кажуть автори дослідження. Сфера технологій продовжує зростати швидкими темпами, а виробнича переживає період значних змін, тому вона має бути готовою до конкуренції та конкурентоспроможною на світовому рівні.

Крім того, опитування виявило, що об’єм інвестицій значно відрізняється залежно від зрілості та ефективності організації.

Так, найбільш зрілі та ефективні компанії витрачають на навчання однієї особи до 867 доларів, тоді як середній показник становить 706 доларів. Компанії ж найнижчого рівня зрілості витрачають на 34% менше коштів.

Такі результати опитування є переконливим свідченням того, що разом зі зростанням фінансової стабільності компанії більше уваги приділяють розвиткові своїх співробітників, йдеться в дослідженні.

Трендом минулого року стало збільшення капіталовкладень у соціальне навчання. Великі компанії втричі збільшили інвестиції у таку освіту – у середньому більше 46 тисяч доларів у 2012 році. Соціальне навчання стало каталізатором змін у підходах до корпоративної освіти та розвитку, зазначають автори дослідження.

До того ж, найбільш ефективним організаціям вдалося досягнути успіху у створенні мереж співробітників. Вони створили ефективні системи, де поєднали новачків та професіоналів у різних сферах роботи. Такий підхід дозволив обмінюватись досвідом та знаннями з вищою продуктивністю.

Зросли інвестиції і в зовнішнє навчання. У 2012 році компанії витратили в середньому 16% на зовнішні тренінги та освіту (у 2009 − лише 12%). В опитуванні взяло участь більше 300 навчальних організацій, які представляють компанії різних розмірів та сфер економіки.


Читати також:

  1. Компанії сумніваються у здатності своїх менеджерів ефективно розвивати бізнес
  2. Українці стали частіше літати
  3. В Україні все більше поширюється практика віддаленої роботи
  4. IT-галузь: розвиток технологій за прогнозами Garntner.
  5. Мільярдери стали багатшими ще на $241 млрд

Тема : industry News