Комп’ютери отримають набір почуттів

IТ-гігант IBM презентував черговий прогноз The Five in Five-2012, у якому компанія називає п’ять інновацій, що будуть доступні в наступні п’ять років.

Нинішній The Five in Five присвячений можливостям комп’ютерів і дублює почуття, якими наділена людина. Так, за прогнозами компанії, комп’ютери незабаром зможуть «бачити», «чути», «відчувати смак, запах і дотик».

Слух

Комп’ютери навчаться розпізнавати звуки навколишнього світу. Наприклад, телефони, наділені такою технологією, зможуть формувати звукову картину місця, де в цей момент перебуває людина. Це дозволить апарату самостійно перейти в беззвучний режим, якщо він установить, що його власник перебуває, скажімо, у кінотеатрі або на конференції.

Зір

Комп’ютери зможуть розпізнавати й розуміти зміст зображень як людина. Такі можливості дозволять комп’ютерній техніці аналізувати різноманітні характеристики: від кольору предмета до меж зображення.

Цю технологію можна використовувати в медицині для вивчення, наприклад, рентгенограм або в рекламі – для визначення інтересів споживача за викладеними в інтернеті фотографіям. Екстрені служби зможуть використовувати комп’ютерний «зір» для вивчення матеріалів з місця події.

Смак

Фахівці IBM розробляють систему, яка має цифрові смакові рецептори, що дозволяють їй відчувати смак. Комп’ютерна система буде розкладати складові до молекулярного рівня й утворювати різні хімічні склади з урахуванням смакових і ароматичних уподобань людей. Таким чином, комп’ютери зможуть створювати нові рецепти й допоможуть правильно харчуватися, визначаючи дієту для окремої людини.

Нюх

Комп’ютери зможуть «відчувати запах» через датчики, які будуть аналізувати запахи, біомаркери й молекули. Такі технології дозволять вивчати видихуване людиною повітря й зіставляти отримані дані з нормою, у такий спосіб виявляючи симптоми захворювань.

Дотик

Телефони навчаться передавати тактильні відчуття. «Дотик» дозволить приладам передати відчуття від дотику до предмета, який у цей момент перебуває в іншому місці, за допомогою вібрацій екрана. Так, технологи IBM розробляють додатки для ритейл-компаній, аби покупець через екран зміг відчути фактуру тканини й візерунки товару, який збирається придбати.

IBM публікує свій прогноз щорічно починаючи з 2007 року. При складанні трендів, компанія опирається як на власні розробки, так і на дослідження ринку.


Читати також:

  1. Уряд має намір заборонити образ лікарів у рекламі
  2. Чим лякає українців Інтернет майбутнього?
  3. Українці будуть переглядати карту із земельними ділянками он-лайн
  4. Підписано новий закон «Про зайнятість населення», який набере чинності 1 січня 2013 року
  5. Прогноз IT-трендів 2013 року

Тема : industry News