Кредитні прогнози на 2012 рік

У І кварталі 2012 року український ринок кредитів для фізичних осіб почне поступово відновлювався після тривалої кризи. Обсяги кредитування трохи збільшаться, однак кредитні ставки продовжуватимуть лишатися високими. Такий прогноз дали експерти агентства «КредитМаркет» в дослідженні розвитку ринку кредитування населення в 2012 році.

Кредити готівкою

На сьогодні немає передумов для зміни ставок порівняно з чинними на даний момент. Обсяг виданих кредитів готівкою, ймовірно, зросте на 20-25%. Можлива поява в даному сегменті нових гравців, які будуть, проте, враховувати досвід тих, хто вже “сильно обпікся”.

Кредити на покупку техніки

До літа 2012 року посилиться роль акційних пропозицій. Очікується об’єднання сегмента великими гравцями. Частка роздрібного продажу техніки і дорогих предметів побуту в кредит зросте до 45-50%. Кредити будуть пропонуватися в нових сегментах – у мережах, які торгують будматеріалами, меблями і т.п.

Кредитні карти

Можливо зменшення сегмента до стану, коли кредити будуть видаватися переважно по зарплатним карткам.

Автокредити

Якщо зараз частка продажу автомобілів у кредит в середньому по ринку не перевищує 15%, то незабаром за рахунок акційних і спеціальних програм можливе зростання до 20%. Ставки за стандартними програмами автокредитування не будуть знижуватися до літа 2012 року. Можливий істотний переділ ринку і поява нових гравців.

Іпотека

До початку осені середня ефективна ставка з урахуванням додаткових комісій та інших платежів по іпотечним кредитам буде збережеться на рівні 24% річних. Хоча номінальні ставки можуть знижуватися до 14-16% річних. Запуск масштабних державних іпотечних програм позначиться на ставках та обсягах кредитування дуже локально – для досить вузького кола потенційних покупців.


Читати також:

  1. Аналітики: У 2012 році ВВП України зросте на 4%
  2. Графік роботи фінансових установ під час новорічно-різдвяних свят
  3. Банкіри пропонують ввести часткову заборону на зняття депозитів
  4. Київ має намір у 2012 році заробити на рекламі не менш як 100 млн грн
  5. На інтернет-рекламу в 2012 році витратять $ 98 млрд

Тема : industry News