Криза на ринку ПК триває

Ринок ПК в першому кварталі 2013 року показав плачевні результати.

Слабкі продажі Windows 8, а також масова міграція користувачів на ноутбуки і планшети призвела до масштабного скорочення продажів персональних комп’ютерів (ПК) в першому кварталі поточного року. Такі результати останніх досліджень компаній Gartner і IDC.

IDC повідомляє, що за перші три місяці 2013 року обсяг продажів нових комп’ютерів впав на 14% порівняно з минулим роком. Це падіння – найбільше за весь час ведення моніторингу ринку, говорять в компанії.

У той же час оцінка ринку експертами Gartner хоч і оптимістичніша, проте також плачевна. За їхніми підрахунками обсяги продажів опустилися на 11,6%, показавши найбільше падіння за 13 років.

Gartner рапортує, що в першому кварталі поточного року продажі нових ПК досягли 79,2 млн одиниць, а за даними IDC на ринок було поставлено 76,3 млн нових ноутбуків і комп’ютерів.

Падіння продажів зачепило всі провідні ринки – США, Європи, Азії, а також головних виробників індустрії – Hewlett-Packard, Acer, Asus і Dell. Тільки китайський Lenovo продемонстрував підйом порівняно з минулим роком. Однак таким показникам в основному посприяли зростання внутрішнього ринку споживання і політика влади країни, спрямована на покупку вітчизняної техніки жителями сільських районів Китаю.

Ще однією причиною падіння ринку ПК стали слабкі продажі Windows 8. Споживач віддає перевагу новому iPad, а не комп’ютеру середнього рівня під управлінням нової ОС від Microsoft, кажуть експерти.

Аналітичні компанії прогнозують, що в 2013 році продажі нових комп’ютерів становитимуть не більше 200 млн одиниць, тоді як раніше середньорічні показники дорівнювали 350 млн реалізованих ПК.

На сьогодні ситуація на ринку плачевна і немає передумов для її поліпшення в найближчому майбутньому, говорить аналітик IDC Джей Чоу.

Відзначимо, що раніше і IDC, і Gartner прогнозували спад на рівні 7-8%.


Читати також:

  1. Активність на ринку IPO помітно знизилася
  2. В Україні не очікується зростання ринку M&A
  3. Ринок ПК за підсумками року скоротився
  4. Падіння промвиробництва в Україні триває, а роздрібна торгівля процвітає
  5. Смартфони набирають популярність

Тема : industry News