Найбільший туроператор Європи скоротив річний прибуток у чотири рази

 

Найбільший туроператор Європи TUI відзвітував про прибуток у фінансовому році, що завершився 30 вересня.

Як повідомляє MarketWatch, чистий прибуток скоротився більш ніж в чотири рази – з 101,8 млн євро роком раніше до 23,9 млн євро. Основною причиною падіння показника чистого прибутку компанія називає збиток в 2,1 млн євро у результаті знецінення активів Hapag-Lloyd, а також збиток у розмірі 83 млн євро у зв’язку з нестабільною ситуацією в Північній Африці.

Показник EBITDA компанії за підсумками минулого фінансового року зріс при цьому більш ніж удвічі – до 444,5 млн євро проти 215 млн євро в 2010 фінроці. Виручка корпорації збільшилася на 6,9% – до 17,48 млрд євро.

Керівництво TUI прийняло рішення не виплачувати річні дивіденди. Зазначимо, що востаннє вони були виплачені в 2007 році.

Згідно з прогнозами TUI, в 2012 році буде спостерігатися помірне зростання виручки, а також підвищення EBITDA.

Тим часом основний конкурент TUI – компанія Thomas Cook – сьогодні оголосила, що закриє 200 збиткових магазинів для скорочення боргу і відновлення довіри інвесторів. У минулому фінансовому році операційний прибуток Thomas Cook впав на 16% – до 304 мільйонів фунтів.

Компанія сильно постраждала від жорстких умов торгівлі, особливо у Великобританії, де цільова аудиторія компанії (сім’ї з маленькими дітьми) зазнала тиску з боку жорстких економічних умов. На бізнес компанії також вплинули хвилювання в таких популярних місцях відпочинку, як Єгипет, Марокко і Туніс.

Нагадаємо, минулого місяця банки Barclays, HSBC, RBS і UniCredit досягли домовленості про надання кредиту компанії в 200 мільйонів фунтів.

Майбутнє Thomas Cook опинилося під великим питанням з того часу, як компанія двічі протягом п’яти тижнів просила кредиторів про допомогу. “Ми провели значні зміни в керівництві і приступили до реалізації плану фінансового оздоровлення у Великобританії в сферах зі слабкими показниками”, – сказав виконавчий директор Сем Вайхаген.

Крім закриття 200 з 1.300 магазинів у Великобританії, компанія планує скоротити авіапарк з 41 до 35 одиниць, виключити з портфеля 500 збиткових готелів і інвестувати більше в онлайн-бізнес.

Нагадаємо, в серпні минулого року повідомлялося, що російський бізнесмен Олексій Мордашов планує наростити частку в найбільшому європейському туристичному холдингу TUI AG до блокуючої.


Читати також:

  1. Українські інтернет-користувачі зареєстрували більше мільйона блогів
  2. Україна за десять місяців 2011 року збільшила випуск автомобілів на 42%
  3. Україна обійшла Норвегію, ОАЕ та Данію у рейтингу пріоритетних для ритейлу країн
  4. Morgan Stanley погіршив прогноз зростання світової економіки
  5. IT-галузь: розвиток технологій за прогнозами Garntner.

Джерело : Кореспондент   |   Тема : industry News