Не розкіш, а необхідність: аналітики прогнозують збільшення кількості планшетів у Західній Європі

Через кілька років кількість власників планшетів зросте у п’ять разів, а популярністю будуть користуватися бюджетні моделі пристроїв.

За даними дослідження компанії Forrester Research (FR), до 2017 року кількість користувачів планшетів у Західній Європі збільшиться більш ніж у п’ять разів. За прогнозами, до цього часу в регіоні буде працювати більше 147 млн планшетних комп’ютерів – на третину більше, ніж у минулому році.

У 2011 році планшетами володіли 7% західноєвропейського населення, а в 2012  кількість власників таких пристроїв істотно зросла, говорять аналітики FR. У Західній Європі власників планшетників більшатиме, зараз ці пристрої вважаються необхідними в побуті й роботі, а не просто модними гаджетами, відзначають вони.

За даними FR, найпоширеніші планшетні ПК у Нідерландах, Іспанії, Італії, Великобританії й Франції.

У дослідженні також йдеться про зміщення аудиторії користувачів планшетів убік молодшої категорії – від 18 до 24 років. Тренд підсилиться з виходом на ринок більшої кількості доступних пристроїв за ціною до 250 євро, таких як Kindle Fire й Nexus 7. Своєю ціною девайси приваблюють молодь без стабільного доходу.

Саме ціна пристрою – відчутний бар’єр для прийняття рішення про покупку планшетника, зазначають експерти. Так, торік лідер ринку Apple презентував дешевшу, 7-дюймову версію iPad – iPad mini, однак ціну навряд чи можна назвати бюджетною – у Штатах вона стартує від 329 дол.

Аналітики стверджують, що сьогодні планшети в основному використовують вдома – для інтернет-серфінгу, читання кореспонденції, перегляду соцмереж, фотографій та як портативну ігрову консоль. Але найімовірніше, планшети незабаром розширять сферу свого застосування. Розмаїтість форм-факторів і нарощування апаратних потужностей дасть можливість використовувати гаджети на робочих місцях.

Forrester провів опитування 13 тисяч європейських споживачів у Німеччині, Франції, Італії, Іспанії, Нідерландах, Великобританії й Швеції.


Читати також:

  1. Аналітики прогнозують складний рік для української економіки
  2. Ринок планшетів в Україні демонструє високі темпи зростання
  3. В Європі зростає рівень безробіття
  4. Ринок ПЗ для бізнес-аналітики продовжує зростати
  5. Ринок ПК за підсумками року скоротився

Тема : industry News