Нетбуки невдовзі зникнуть з ринку

Як зазначає itc.ua з посиланням на нове прогностичне дослідження компанії IHS iSuppli, ера нетбуків підходить до свого завершення, хоча ще не так давно нетбуки були доволі популярними через свої компактні розміри і низьку ціну.

З появою на комп’ютерному ринку планшетних ПК популярність нетбуків почала стрімко падати. До прикладу, пік продажів цих компактних комп’ютерів припав на 2010 рік, коли обсяг поставок становив 32,14 млн одиниць. У тому ж році на ринку був представлений планшет Apple iPad, а невдовзі вони були презентовані й іншими виробниками.

Уже в 2012 році поставки нетбуків були меншими половини показників пікового року – усього 14,13 млн пристроїв. Фахівці IHS iSuppli прогнозують, що 2013 рік ознаменується реалізацією лише 3,97 млн таких ПК, що на 72% менше, аніж у попередньому році.

Також у прогнозі зазначається, що в 2014 році поставки цих міні-комп’ютерів впадуть до 264 тис., а у 2015 році вони взагалі припиняться. Більшість великих виробників вже не випускають нетбуки або скорочують їх виробництво.

До речі, потерпає від кризи також і ринок персональних комп’ютерів, що зумовлено масовим переходом користувачів на ноутбуки і планшети, а також слабкими продажами ОС Windows 8.

Так, аналітики компанії IDC зазначають, що за перший квартал поточного року продаж нових ПК знизився на 14% порівняно з аналогічним періодом 2012 року. Таке падіння є найбільшим за увесь час моніторингу ринку.


Читати також:

  1. Криза на ринку ПК триває
  2. В Україні не очікується зростання ринку M&A
  3. Ринок ПК за підсумками року скоротився
  4. Українці обирають ноутбуки
  5. Зростання на ринку страхування обумовлено використанням фінансових схем

Тема : industry News