Орендарі переїжджають з дорогих квартир

Як стало відомо з повідомлення аналітиків компанії SV Development, протягом 2015 року кожна третя угода оренди житла укладалася з метою переїзду в більш дешеве помешкання, передає ubr.ua.

Так, за аналізований період у столиці було здано в оренду 711 квартир, а це на 1/3 менше за результат 2014 року, зазначає Сергій Костецький, аналітик компанії.

Стало відомо, що часто орендарі знімають житло із сусідами, щоб зекономити. Ситуація з переїздами загострилася у грудні, коли люди почали отримувати платіжки за комунальні послуги з рекордними сумами.

Як зазначає Ірина Луханіна із компанії Best&Seller, деякі власники квартир продовжують утримувати завищені ціни на житло. Так, часто орендодавці просять за 1-кімнатну квартиру в середньому стані на Лісовому масиві чи Лівобережці 5,5-6 тис. грн.

Також стала помітна ще одна тенденція при оренді квартир: орендарі, щоб зекономити на комунальних платежах, обирають за ту саму ціну житло з меншою площею, хоча раніше перевагу віддавали просторому житлу.

До речі, в 2016 році в Києві влада планує оснастити всі житлові будинки лічильниками теплової енергії. Для цього з міського бюджету вже виділено 20 млн грн, а значна частина фінансування буде провадитися за рахунок інвестпрограми Київенерго.

Про це зазначив Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА. Він також доповів, що за 2015 рік було встановлено 4 тис. теплових лічильників, а також у столиці в більше ніж 40 будинках було встановлено індивідуальні теплові пункти, що дозволяють регулювати подачу теплоносія залежно від погодних умов.


Читати також:

  1. У червні кількість виставлених на продаж старих квартир зросла
  2. Ціна пропозиції б/в квартир у столиці зросла
  3. Ринок оренди квартир. Підсумки травня 2013 року
  4. В Україні купують менше житла
  5. Скільки коштують столичні квартири?

Тема : industry News