Причини відмови в прийомі на роботу
25.03.2013
Відмова в прийомі на роботу для шукачів часто є чи не найбільш загадковим рішенням hr-менеджерів щодо їх кандидатури. Навіть звернувшись до компанії за поясненнями, навряд ви отримаєте чітку відповідь. Видання WorkNew.info проаналізувало найбільш поширені причини провалу на співбесіді, про які ви можете навіть не здогадуватися.
1. Вагомою причиною не взяти вас на вакантну посаду може бути рівень заробітної плати, озвучений вами під час інтерв’ю. До цього ж пункту можна віднести невідповідність кваліфікації та рівня зарплати, на яку ви претендуєте. Цікаво, що насторожують рекрутерів не лише занадто високі фінансові очікування, але й готовність працювати за низьку зарплатню.
2. Другою серед популярних причин відмов визнано низький рівень мотивації або її відсутність. Саме тому на співбесіді потрібно продемонструвати чітку зацікавленість посадою, на яку ви претендуєте, та зацікавленість роботою в конкретній компанії. Суміжною причиною відмови може бути повне незнання кандидатом інформації про підприємство чи організацію-роботодавця.
3. На заваді до отримання бажаної посади часто стає постійна та невмотивована зміна місць роботи. Саме з цієї причини можуть відмовити навіть “сильному” кандидату з чималим досвідом.
4. Якщо ви не змогли довести рекрутеру відповідність свого рівня знань та досвіду вакансії, про роботу в цій компанії можна забути. Низький рівень самопрезентації ще нікому не йшов на користь. Тобто, на співбесіді потрібно вміти “продати” себе як фахівця.
5. У багатьох серйозних компаніях поширена практика перевірки правдивості даних, зазначених шукачем у резюме. Навряд вас запросять на співбесіду, якщо ви вирішили прикрасити свої досягнення на попередніх місцях роботи.
6. Негативні рекомендації з попередніх компаній можуть одразу перекреслити ваші надії, адже менеджери з підбору персоналу часто збирають рекомендації про вас не лише в осіб, які вказані у резюме, але й у менеджерів підрозділів та вищого керівництва.
7. Звичайно, зовнішній вигляд кандидата важливий для прийняття рішення про прийом. Так, кандидат, що прийшов на співбесіду в банк у светрі, має нищівно низькі шанси зайняти посаду. Крім того, hr-менеджери непогано розбираються в марках одягу, тому надто скромний зовнішній вигляд претендента на посаду керівника відділу має всі шанси зіпсувати враження рекрутера.
Читати також:
Тема : industry News