Продажі комп’ютерів і телефонів продовжать зростати

У 2013 році ринок комп’ютерних пристроїв зросте на 9%.

У поточному році на глобальному ринку буде реалізовано приблизно 2,4 млрд планшетів, комп’ютерів і мобільних телефонів, що на 9% вище показників минулого року. Такі прогнози робить консалтингова компанія Gartner.

У той же час аналітики вважають, що істотне зростання ще попереду. До 2017 року ринок візьме висоту в 3 млрд пристроїв. Крім того, уже найближчим часом стане вимальовуватися нішева градація виробників.

Хоча у звіті компанії не вказується, які конкретно виробники будуть задавати тон і домінувати, але аналітики звертають увагу на зростаючу значимість операційної системи Android для мобільних гаджетів.

Слідом за ОС від Google розташується система Windows (354 млн пристроїв), замикати трійку, згідно з прогнозами, буде Mac OS X (293 млн). З величезним відривом буде відставати BlackBerry, яка наситить ринок лише 31 млн пристроїв.

Android продовжить залишатися лідером мобільних ОС, однак зіткнеться з проблемою фрагментації системи. Уже простежується тенденція до появи бюджетного і хай-енд сегмента пристроїв на цій платформі. У такій ситуації системі прийдуть на допомогу її гнучкі можливості з кастомізації.

Кароліна Міланезі з Gartner очікує, що до 2017 року зросте кількість кастомізованих збірок ОС Android. Зараз, за ​​її словами, такою можна назвати лише Amazon Kindle Fire. Збільшення числа перероблених систем на базі цієї ОС відбудеться через стрибок попиту на пристрої, оснащені Android, в таких країнах, як Китай, Росія, або/та Африка.

Нагадаємо, що раніше той же Gartner оприлюднив прогноз щодо світових витрат на IT-сферу в 2013 році. Згідно з підрахунками компанії на технологічну продукцію й послуги доведеться розщедритися на майже 3,8 трлн доларів, що на 4% більше, ніж торік.


Читати також:

  1. Смартфони набирають популярність
  2. Ринок ПЗ для бізнес-аналітики продовжує зростати
  3. Обсяг мобільного трафіку наздоганяє традиційний
  4. Майбутнє за міні-планшетами?
  5. Світовий ринок мобільної реклами зростає, випереджаючи прогнози

Тема : industry News