Прогноз IT-трендів 2013 року

Аналітики компанії International Data Corporation (IDC) на основі IT-трендів 2012 року спрогнозували темпи розвитку інформаційних технологій у наступному році.

Передбачається, що в 2013 році на розвиток новітніх технологій буде витрачено приблизно 2,1 трильйони доларів. Більшість компаній вкладатимуть кошти в розвиток технічної бази, зокрема зростуть витрати на програмне забезпечення (на 6%). Продажі планшетних ПК, смартфонів і мобільних додатків продовжуватимуть стрімко зростати.

Основним осередком активного розвитку IT-технологій будуть країни, що розвиваються. На інформаційні технології Східна та Західна Європа, Латинська Америка та Близький Схід витратять майже 750 млрд доларів, що на 9% більше, аніж за поточний рік. Третиною усіх споживачів IT-продукції буде населення саме цих територій.

Саме 2013 рік обіцяє бути переломним для виробників мобільних пристроїв, адже в моду ввійдуть міні-пристрої планшетного типу з діагоналлю екрану в середньому 8 дюймів. Саме на них аналітики відводять 60% світового ринку.

Ринок планшетів та «розумних телефонів» зросте на 20%. Чимало мобільних платформ опиняться в зоні ризику – ті, що не зможуть залучити хоча б половину веб-розробників, не будуть конкурентоспроможними. Приміром, Google та Apple вже успішно подолали цю позначку, натомість Microsoft має 33%.

Наступним трендом IT-ринку нового року аналітики IDC визначають викуп хмарних технологій великими компаніями у дрібних. Ринок Saas (software as a service — програмне забезпечення як послуга) за 2012 рік дуже помітно виріс. Такі великі гравці ринку, як SAP та Oracle витрачають на нього мільярди. Втім, деякі компанії цього ринку вже настільки самостійні, що навряд можуть бути поглинутими. До прикладу, Salesforce.com вже оцінена в 22 млрд доларів.

У поточному році з’явилося чимало малозатратних хмарних технологій, на яких фактично будь-хто може реалізувати хмарні сервіси без значних капіталовкладень. Прогнозується, що в 2013 році хмарні технології обслуговуватимуть окремі галузі.

В IDC вважають, що до 80% пристроїв для роботи IT-галузі зможуть замовляти для своїх фірм менеджери без глибокого знання технологій, тому необхідність у технічно обізнаних комп’ютерних спеціалістах поступово відпаде.

«Великі об’єми даних» (Big Data) обіцяють стати ще більшими. У 2012 році компанії переважно впроваджували хмарні технології та смартфони у свій бізнес. У наступному році технології Big Data виростуть на 40% і принесуть 10 млрд доларів супроти 5 млрд доларів у 2012.

Серед інших трендів експерти називають зникнення старого типу дата-центрів та поширення системи єдиного ID. Відтак, у недалекому майбутньому за допомогою особистого логіну-паролю можна буде отримати доступ до свого «робочого місця» з будь-якого пристрою.


Читати також:

  1. Forbes назвав найвпливовіші бренди світу 2012 року
  2. МВФ знизив прогноз зростання світової економіки в 2013 році до 3,9%
  3. В Мінфіні обговорили прогноз держбюджету на 2013 та 2014 роки
  4. IT-сектор стане драйвером світової економіки
  5. Найбільш затребувані професії 2012 року

Тема : industry News