Рейтинг конкурентоспроможності країн у сфері туризму

Всесвітній економічний форум днями оприлюднив на своєму сайті рейтинг конкурентоспроможності країн світу у сфері туризму. За даними ВЕФ Україна покращила свій показник на дев’ять пунктів, піднявшись у рейтингу з 85 сходинки на 76.

Найкращий результат Україна продемонструвала за параметром «Здоров’я та гігієна» − восьме місце у рейтингу. Слабкими сторонами нашої держави у сфері туризму аналітики визнали законодавче регулювання (114-е місце), цінову конкуренцію (110-е місце), а також схильність до подорожей (101-е місце).

У рейтингу Україна опинилася по сусідству з такими країнами, як Перу, Шрі-Ланка та Македонія. Ці держави розташувалися з 73-ї по 75-у сходинку. Також поруч аналітики розмістили Албанію, Азейбарджан та Вірменію, які посіли 77-79 місця. Російська Федерація втратила свої позиції на чотири пункти, змістившись у рейтингу з 59 на 63 місце.

Серед пострадянських країн найвищі показники продемонструвала Естонія – 30 місце, а також Латвія та Литва – 48 та 49 місця відповідно. Польща посіла 42 сходинку рейтингу, а Білорусь взагалі не увійшла до нього.

Лідером стала Швейцарія, якій вдалося зберегти свою першість. До першої п’ятірки також увійшли Німеччина, Австрія, Іспанія, а також Великобританія. У цьому році Франція втратила третє місце, а Швеція – п’яте.

Нагадаємо, Всесвітній економічний форум щодвароки оприлюднює подібні рейтинги, оцінюючи якість державного регулювання сфери туризму, розвиток підприємництва, наявні природні, культурні та людські ресурси, інфраструктуру тощо. У цьогорічному підсумковому списку рейтингу аналітики розмістили 140 країн світу.


Читати також:

  1. Україна зміцнює позиції конкурентоспроможності
  2. Україна стала 71 в рейтингу процвітаючих країн світу
  3. Україна увійшла в рейтинг країн з найбільш якісною вищою освітою
  4. Україна стала 161 в рейтингу економічних свобод
  5. Гонконг назвали найрозвиненішим фінансовим ринком світу

Тема : industry News