Ринок мобільних додатків зросте до 2015 року

Нещодавно аналітики компанії J’son & Partners Consulting оприлюднили результати дослідження ринку магазинів контенту і додатків за результатами минулого року, а також склали прогноз розвитку цього ринку до 2015 року.

Так, прибутки магазинів цифрових додатків минулоріч становили 15 млрд доларів, що в півтора рази більше, аніж у 2011 році. Експерти зазначають, що за останнє п’ятиріччя ринок додатків для мобільних пристроїв зріс у кілька разів і наразі є однією із найбільш динамічних сфер індустрії IT.

За кількістю завантажень додатків користувачами в 2012 році сервіси додатків Apple і Google є абсолютними лідерами − 21 млрд і 15 млрд доларів відповідно. Тим не менш, за прибутками App Store зайняв більше половини з результатом у 9 млрд доларів, що становить 60% від сумарного об’єму ринку.

Натомість Google Play з не набагато меншою кількістю завантажень додатків від App Store більш аніж у чотири рази відстає від свого конкурента за прибутковістю.

Через півроку після запуску Google Play корпорація BlackBerry вивела на ринок свій магазин BlackBerry World, який за результатами 2012 року приніс корпорації 1 млрд доларів, хоча й кількість завантажень у BlackBerry World майже у вісім разів менша, аніж у Google Play.

Отже, основними гравцями на ринку цифрового контенту є App Store, Google Play, BlackBerry World, Nokia Store, Samsung Apps, а також Windows Phone Store.

Щодо прогнозу, то аналітики зазначають, що обсяг світового ринку магазинів додатків до 2015 року в ціновому вираженні сягне 36 млрд доларів, що перевищить показник 2012 року в 2,5 рази.


Читати також:

  1. Forbes назвав найвпливовіші бренди світу 2012 року
  2. Прогноз IT-трендів 2013 року
  3. Ринок оренди квартир. Підсумки травня 2013 року
  4. Ринок онлайн-реклами зріс на 14%
  5. Ринок ПК за підсумками року скоротився

Тема : industry News