Ринок ПЗ для бізнес-аналітики продовжує зростати

Обсяг продажів програмного забезпечення (ПЗ) для бізнес-аналітики зростає з року в рік, і до 2016 року досягне $17,1 млрд.

За прогнозами дослідницької компанії Gartner цього року продаж ПЗ для бізнес-аналітики сягне позначки у $13,8 млрд, що на 7% більше торішніх показників. Крім того, до 2016 року обсяг світового ринку Business intelligence (BI) становитиме $17,1 млрд, пророкують аналітики.

На сьогодні додатки BI – четвертий за обсягом сегмент ПЗ, і зацікавленість споживачів до нього продовжує зростати, зазначають експерти. Також підвищується пріоритет таких проектів, оскільки BI-додатки дають можливість приймати більш зважені і якісніші рішення в бізнесі. До того ж, постійне збільшення обсягів даних викликає потребу в реорганізації існуючих бізнес-моделей і стає драйвером нового економічного циклу.

Разом з великими корпоративними рішеннями для бізнес-аналітики попитом стали користуватися окремі додатки для підрозділів, а також персональні інструменти аналітики. Серед основних факторів, що впливають на попит, експерти зазначили хмарні технології, мобільність платформ і роботу із соціальними мережами.

Разом з тим, темпи росту сегмента трохи впали. Так, в 2013 році очікуваний ріст ринку ПЗ для бізнес-аналітики вдвічі нижчий, ніж у 2011, коли він досяг 16%. Такі показники пояснюються зниженням макропоказників і збільшенням життєвого циклу великих BI-проектів.

Gartner також зазначає, що всередині сегмента набирає популярність модель data-as-a-service  (DaaS, «дані як послуга»). Існуючі бізнес-моделі для побудови аналітичних додатків працюють переважно з ліцензійним ПЗ. Однак корпоративний сектор дедалі частіше підписується на галузеві сервіси, що надають як дані, так й інструментарій для роботи з ними.

У підсумку більшість компаній, незалежно від бізнес-моделі, будуть змушені  впроваджувати сервіси DaaS, і цей тренд вплине на вдосконалення сегмента вбудованих BI й аналітичних рішень, упевнені в Gartner.


Читати також:

  1. Ринок фіксованої телефонії продовжує падати
  2. Загальний держборг єврозони продовжує зростати
  3. Ринок ПК за підсумками року скоротився
  4. Світовий ринок мобільної реклами зростає, випереджаючи прогнози
  5. Світовий ринок реклами продовжить зростання

Тема : industry News