Ринок смартфонів зріс на 45%

smartphone

Ринок смартфонів в третьому кварталі 2012 р. зріс на 45,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Всього на ринок відвантажено 179,7 мільйона пристроїв, при цьому половина з них припадає на лідерів − Samsung і Apple. Такі дані випливають зі звіту моніторингової компанії IDC.

Лідером серед виробників залишився південнокорейський Samsung, який відвантажив 56,3 мільйона пристроїв. За рік обсяги поставок смартфонів компанії виросли в 2 рази.

Друге місце утримує Apple з показником 26,9 мільйона проданих пристроїв, ринкова частка компанії в сегменті становила 15%. Слід зазначити, що флагман компанії смартфон iPhone 5 продавався в ІІІ кварталі всього тиждень, при цьому за перші три дні було реалізовано більше 5 мільйонів телефонів, що дозволило Apple поліпшити квартальний показник.

Інші великі виробники, RIM, ZTE і HTC, займають приблизно рівні частки ринку – 4,0-4,3%.

Разом з тим Nokia, яка утворила сегмент смартфонів і протягом декількох років була його лідером, у звітному кварталі не змогла увійти до п’ятірки провідних виробників смартфонів. Компанія продовжує шукати вихід із такої ситуації. Так, фіни перейшли на ОС Microsoft Windows Phone, відмовившись від власної платформи Symbian. Поки це не дозволило компанії повернути втрачені позиції, проте в Nokia сподіваються на успіх нової операційної системи − Windows Phone 8.

Смартфони залишаються лідером ринку мобільних апаратів. Всього у ІІІ кварталі було продано 444,5 мільйона телефонів, що на 2,4% більше торішніх показників.

Лідером ринку також є Samsung Electronics, при цьому першість компанії дістається вже третій квартал поспіль. У звітному періоді Samsung продала 105,4 млн мобільних телефонів, ринкова частка компанії становила 23,7%.

На частку Nokia доводиться 18,7% світового ринку мобільних телефонів. Компанія втратила лідерство, яке утримувала протягом 14 років, коли в першому кварталі поточного року Samsung вдалося обійти конкурента за обсягами поставок, зазначає IDC.

До  п’ятірки лідерів також увійшли Apple з часткою 6,1% і корпорація LG − 3,1%.


Читати також:

  1. Ринок онлайн-реклами зріс на 14%
  2. У травні зріс ринок праці
  3. ICQ втрачає користувачів
  4. Користувачі соцмереж готові продавати свої «лайки»
  5. Європейський IT-ринок не витримує конкуренції

Тема : industry News