Роботодавцям потрібні IT-фахівці

IT-фахівці залишаються найбільш затребуваними на ринку праці України.

Сьогодні розробники, програмісти і системні адміністратори – найбільш затребуваний персонал, причому за деякими позиціями на одного фахівця припадає до п’яти відкритих вакансій. Про це рапортує Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), у звіті за минулий рік.

У минулому році в розділі «Інформаційні технології/Інтернет/Телеком» на ресурсі міжнародного кадрового порталу hh.ua було розміщено більше 15 тисяч вакансій, з яких на частку професіоналів у сфері розробки, тестування та підтримки програмного забезпечення (ПЗ) припало 77,7%.

При цьому фахівці-розробники ПЗ є найбільш затребуваними кандидатами на ринку праці в цілому, йдеться у звіті НКРЗІ. Разом з тим, в IT-сфері зафіксована найменша активність кандидатів. На початку року в цій профобласті спостерігалася нестача фахівців, проте до кінця року ситуація трохи покращилася.

Варто зазначити, що, за даними Мінсоцполітики, за перше півріччя 2012 року роботодавці подали до державної служби зайнятості 2126 вакансій у сфері IT, що становить 0,3% від усіх найнятих українців. У порівнянні з тим же періодом 2011 року ситуація не змінилася, відзначають у відомстві.

Найбільш затребуваними роботодавцями фахівцями згідно з Національним класифікатором професій є інженери-програмісти (39%), адміністратори (17%), інженери комп’ютерних систем (14%) та системні програмісти (9%).

Найпопулярніші вакансії за запитами претендентів відповідно до класифікатора ті ж – інженери-програмісти (27%), техніки-програмісти (17%), інженери комп’ютерних систем (18%), адміністратори (14%) та системні програмісти (7%).

У Києві працюють близько 10 тисяч IT-фахівців (40% від загальної кількості). У трійку лідерів також входять Харків (4,75 тис., 19%) та Львів (4 тис., 16%).


Читати також:

  1. Українські фрілансери заробляють по $16 на годину
  2. У травні зріс ринок праці
  3. Найбільш затребувані програмісти в Україні
  4. Ровесники України не бажають працювати на державній службі
  5. Українські авіапрацівники отримують одну з найменших зарплат у світі

Тема : industry News