Що відбувається із зарплатою айтішників у 2013 році?

За повідомленням ubr.ua, зарплати українських працівників IT-галузі, що працюють для західних ринків, цьогоріч досягли свого максимуму. Як відомо, IT − найбільш динамічна галузь в Україні, вона щорічно зростає на 20-25%. Але така динаміка зростання заробітної платні українських IT-експертів загрожує тим, що західний ринок може віддати перевагу більш «дешевим» спеціалістам з Індії чи Китаю.

Основна цьогорічна тенденція українського IT-ринку виявилася у своєрідній «переоцінці цінностей», за якою тепер ключовим мотиваційним фактором є зовсім не заробітна плата, а можливість розвитку, робота над цікавими проектами чи на всесвітньо відомі бренди. Така мотивація є протилежною аніж у 2011-2012 роки, коли основним рушійним фактором був рівень заробітної платні.

Як відмітив Василь Шаров, віце-президент напрямку бізнес-операцій компанії InvisibleCRM, українські айтішники є конкурентоздатними працівниками навіть на конкурсах найбільших міжнародних корпорацій.

А втім, самими лише «цікавими проектами» не прогодуєшся, а тому матеріальний фактор досі є важливим, хоча й не пріоритетним. Дослідження рекрутингового агентства Luxoft Personnel, а також дані порталу DOU.ua можна звести до наступної картини.

Регіональна динаміка заробітної платні по містам України (на червень 2013). Середній показник заробітної платні приймаємо за 100%.

IT-менеджмент

Спеціалісти Java

В середньому спостерігається пониження показників зарплати у спеціалістів без знання англійської мови на розмовному рівні. «Відсутність приросту заробітної платні у Java-спеціалістів пов’язана з орієнтацією проектів на західний ринок» − вважає Марія Прищепа, старший консультант Luxoft Personnel.

Спеціалісти .Net

Спеціалісти C/C++


Щодо підсумкових даних, то відповідно до порталу DOU.ua середня заробітна за всіма напрямками ІТ варіюється між $600 та $4000.


Читати також:

  1. Попит на українських айтішників різко зріс
  2. Більшість компаній планують підвищити витрати на віртуальне навчання у 2013 році
  3. У 2013 році ринок реклами на радіо може зрости на 20%
  4. Скільки світ витратить на IT у 2013 році?
  5. Що очікує на сонячну енергетику в 2013 році?

Тема : industry News