Скільки українців користуються Інтернетом

Згідно зі статистичними даними Інтернет асоціації України, зібраними наприкінці 2012 року, в Україні нараховується майже 19,7 млн осіб віком старше 15 років, що використовують Мережу регулярно. У компанії in Mind Factum group підрахували, що наприкінці 2012 року рівень проникнення Інтернету на території України становив майже 44%.

У звіті, оприлюдненому Нацкомісією, яка займається державним регулюванням у сфері зв’язку та інформатизації, зазначається, що ступінь проникнення широкосмугового Інтернету у вітчизняні домашні господарства досягнув 35%. Для порівняння, цей показник у Європі в середньому становить 65%.

Що стосується мобільного Інтернету, то ним в Україні користуються трохи більше 14 млн осіб. Такі дані повідомляє компанія iKS-Consulting.

Регіональний розподіл кількості інтернет-користувачів дуже нерівномірний. Так, за інформацією Держслужби статистики, за дев’ять місяців минулого року найбільша кількість активних юзерів зосередилася в столиці – 32,7%. На другому місці після Києва – Одеса із результатом у 17,6%.

Чималий відрив демонструють Донецька (усього 6,7%), Дніпропетровська (4,8%), Львівська (4,3%) та Харківська області (3,4%). На жаль, фактично повними аутсайдерами виявилися Рівненська, Закарпатська, Житомирська, Кіровоградська, Чернівецька області та Севастополь, де рівень інтернетизації становить навіть менше аніж 1%.

До речі, 52% інтернет-користувачів – це жителі міст із кількістю населення понад 100 тис. осіб, а з населенням до 100 тис. жителів – 6%. У невеликих містах (до 50 тис. осіб) проживають 23% юзерів, а в селах – 19%.

Якщо аналізувати пристрої, з яких українці виходять у Всесвітню мережу, то здебільшого це стаціонарні домашні комп’ютери (62%), на другому місці – домашні ноутбуки (29%). З мобільних телефонів та смартфонів регулярно виходять 13% користувачів.

Найпопулярніша причина виходу в Інтернет – спілкування в соціальних мережах (56%). Не менш популярними причинами виявилися робота з електронною поштою – 52%, завантаження фільмів та музики – 41%, а також пошук інформації – 36%. Аби почитати електронні ЗМІ, у Мережу виходять 29% користувачів, а щоб переглянути онлайн-відео – 23%.


Читати також:

  1. Дослідження: 13,6 млн людей в Україні користуються інтернетом
  2. Чим лякає українців Інтернет майбутнього?
  3. У світі посилять контроль над Інтернетом
  4. П’ять мільйонів українців використовують Skype
  5. Кожен четвертий українець використовує Інтернет для дозвілля

Тема : industry News