Складено рейтинг найбільш успішних IPO

Aгентство Bloomberg склало рейтинг найуспішніших IPO. Модний дім Michael Kors Holdings (KORS) посів перше місце в рейтингу, а одним з найгірших виходів на біржу визнали IPO соцмережі Facebook. Сам рейтинг буде опубліковано журналом Bloomberg Markets в серпні, але деяких його лідерів агентство назвало вже зараз.

Через різке зниження числа IPO після фінансової кризи 2008-2009 років у рейтингу опинилися не тільки розміщення акцій, проведені компаніями в 2011 році, але і виходи на біржу, зроблені роком раніше. Шкала була складена на основі даних про зростання акцій компаній протягом 90 днів з дати їх розміщення.

KORS показав найкращі результати – його цінні папери подорожчали на 144% за три місяці. В ході IPO в грудні 2011 року модний дім Michael Kors Holdings залучив $ 117 млн, ще більше 130 млн компанія отримала в ході додаткової емісії акцій у березні 2012-го.

Сім місць з десяти у рейтингу Bloomberg посіли азіатські компанії. З початку 2010 року на азіатські бізнес-структури припало близько половини всіх грошей, залучених компаніями в ході IPO. На компанії США довелося лише 15 відсотків коштів, отриманих від розміщення акцій.

Так, до числа лідерів увійшли китайський виробник шин China Hainan Rubber Industry Group, корейська компанія Korea Aerospace Industries, малайзійська корпорація з виробництва бурових платформ Malaysia Marine and Heavy Engineering Holdings, а також монгольська гірничорудна компанія Mongolian Mining Corp.

Найгіршими IPO було визнано розміщення трейдера Glencore і соціальної мережі Facebook.


Читати також:

  1. Рейтинг найбільш надійних банків світу
  2. Рейтинг найбільш соціальних брендів світу
  3. Apple – найбільш інвестиційно приваблива компанія
  4. Складено рейтинг найдорожчих соціальних мереж світу
  5. Facebook збирається вийти на IPO

Тема : industry News