Світові поставки ноутбуків падають

Як стало відомо з прогнозу тайванської аналітичної компанії Market Intelligence and Consulting Institute (MIC), глобальні поставки ноутбуків у 2016 році впадуть на 5-6% порівняно із результатами поточного року. За підсумками 2015 року очікується, що поставки сягнуть 163 млн одиниць.

Головними винуватцями падіння експерти називають Acer і ASUS, адже очікується, що у наступному році ці компанії продемонструють гіршу динаміку, аніж інші компанії-виробники ПК.

Експерти MIC зазначають, що Lenovo, HP і Dell в 2016 році так само будуть у ТОР-3 найбільших ПК-вендорів, хоча поставки їх продукції практично не зростуть. На четвертій позиції опиниться компанія Apple, поставки ноутбуків якої зростуть на 5%, а на п’ятому місці залишиться ASUS.

Аналітики також прогнозують значне зростання у сегменті гібридних пристроїв, що мають з’ємні дисплеї. Так, очікується, що в 2016 році поставки пристроїв типу “2 в 1″, що без клавіатури перетворюються на планшети, зростуть на 43%, досягнувши рівня поставок у 20 млн шт. А за підсумками поточного року показник дорівнюватиме 14 млн одиниць. Про це заявив Чарльз Чоу, старший менеджер MIC.

Експерт зазначив, що збільшення поставок відбуватиметься здебільшого за рахунок підприємств і комерційного сектору, аніж завдяки споживчому сектору ринку.

До речі, в компанії попереджають, що висококласні гібридні моделі по ціні вже наздогнали ноутбуки, тож зростаючий попит на них може похитнути продажі лептопів.


Читати також:

  1. Смарт-браслети лідирують на ринку гаджетів, що носяться
  2. Поставки планшетних ПК впали на третину
  3. Частка смартфонів на ринку “розумних” пристроїв зросте до 77%
  4. Мобільні ПК vs планшети: на що очікувати?
  5. Ціни на смартфони падають в усьому світі

Тема : industry News