У США Україну назвали головною піратською країною у світі

У США Україну назвали головною піратською країною у світіПоширення піратського контенту в катастрофічних масштабах в Україні може стати причиною накладення санкцій для країни, йдеться у звіті Міжнародного альянсу інтелектуальної власності (IIPA).

Згідно з останнім звітом організації, до складу якої входять сім найбільших асоціацій американських виробників контенту, Україні присвоєно статус пріоритетної країни для накладення санкцій.

Присвоєння цього статусу означає, що поширення нелегального контенту в державі завдає значної шкоди його правовласникам. Такої оцінки не одержувала жодна країна з 2006 року.

У IIPA вважають, що Україна є головним експортером цифрового піратства в СНД і у всій Європі. Крім того, у нашій країні нелегальне програмне забезпечення (ПЗ) повсюдно використовується навіть державними органами влади. Серед порушників: Міністерство внутрішніх справ, податкова й прокуратура.

Альянс назвав уряд України найбільшим споживачем неліцензійного ПЗ у країні. У бюджеті-2013 на закупівлю софту для держустанов виділено 100 млн грн, а це всього 10-20% від необхідних коштів. Плюс до всього, Кабмін уже заявив про плани щодо скорочення й цього бюджету, зазначають автори звіту.

Однак найбільше невдоволень і нарікань в IIPA викликає сайт ex.ua, який, за їхніми словами, поширює майже половину незаконного контенту в країні. При цьому державі ніяк не вдається впоратися з проблемою: обвинувачення, пред’явлені на початку минулого року на адресу компанії − власника сайту, після нетривалого розслідування були зняті, а вилучені сервери повернуті.

Тепер Торгова палата США на підставі звіту IIPA і консультацій із правовласниками підготує так званий звіт 301. Країни, згадані в ньому, будуть виключені із «Загальної системи привілеїв» − урядової програми США з підтримки країн, що розвиваються, у рамках якої у Штати ввозиться безмитно 3,4 тис. різновидів товарів із більш ніж 100 країн світу.

Завдяки цій системі за 11 місяців минулого року в США безмитно було ввезено української продукції на 70 млн дол., зазначають в Альянсі.


Читати також:

  1. Країною з найкращою репутацією у світі стала Канада, 42 місце – за Україною
  2. Експерти назвали головні бар’єри на шляху іноземних інвестицій в Україну
  3. У світі посилять контроль над Інтернетом
  4. Обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну зменшився
  5. На автосалоні в Детройті назвали автомобілі року

Тема : industry News