У світі посилять контроль над Інтернетом
17.12.2012
Наприкінці минулого тижня на конференції WCIT-2012 Міжнародний союз електрозв’язку затвердив документ, що зобов’язує провайдерів по всьому світу впроваджувати системи аналізу інтернет-трафіку з метою обмеження обороту нелегального контенту, пише «Коммерсантъ-Україна».
Так, учасники союзу, у тому числі й Україна, ухвалили затвердження стандарту глибокого аналізу інтернет-трафіку (Deep Packet Inspection, DPI). Таким чином, прийняті зміни стали першими за 14 років, які визначають єдині принципи регулювання Інтернету у світі.
Згідно зі стандартом, інтернет-провайдери, крім перевірки заголовків пакетів даних, що пересилаються, будуть аналізувати і їхній контент. Такий підхід повинен сприяти запобіганню вірусної небезпеки, а також блокувати доступ до ресурсів, що містять об’єкти, захищені авторським правом, і протизаконні дані.
Крім того, у документі особлива увага приділена можливостям блокування торент-контенту й закачувань аудіофайлів у випадку порушення авторських прав.
Передбачається, що затверджений на конференції стандарт набере чинності у 2015 році.
Однак, на думку експертів, повсюдне використання систем DPI може виявитися занадто витратним для операторів послуг, а також загрожує особистій свободі користувачів Мережі.
Так, на думку президента компанії «Інтернет Інвест» (володіє одним з найбільших хостинг-провайдерів України Mirohost) Олександра Ольшанського, для провайдерів усієї країни витрати на впровадження таких систем становитимуть сотні мільйонів доларів. При цьому він підкреслив, що витрати на впровадження систем аналізу, здатних перевіряти від 1% до 5% трафіку, співставні із загальними витратами на підтримання всієї мережевої інфраструктури постачальників послуг.
Крім того, фахівець низько оцінює ефективність DPI для боротьби з піратством і кіберзлочинністю. Аматори торентів можуть просто змінити спосіб шифрування даних, і проаналізувати пакет без переналаштування буде неможливо, наводить приклад експерт.
Впровадження DPI у світовому масштабі також підсилить цензуру й може призвести до втрати приватності користувачами, вважають аналітики. Зокрема, представники Німеччини закликали не стандартизувати засоби, що сприяють посиленню контролю над телекомунікаціями.
Більше того, США, Канада, Великобританія й ще низка держав відмовилися підписувати документ, повідомляє блог Mashable. На їхню думку, нові стандарти загрожують посиленням нагляду в Інтернеті. Для цих країн буде працювати колишня редакція документа, яка не містить згадувань про Мережу.
У конференції WCIT-2012 взяли участь 159 країн, при цьому оновлений регламент підписали всього 89 делегацій.
Читати також:
- Дослідження: 13,6 млн людей в Україні користуються інтернетом
- На інтернет-рекламу в 2012 році витратять $ 98 млрд
- Worldsteel: Виробництво сталі в світі зросло до 124 млн т
- Європейська комісія назвала 12 країн, що викликають занепокоєння
- Країною з найкращою репутацією у світі стала Канада, 42 місце – за Україною
Тема : industry News