Україна посіла 67 місце у рейтингу ІКТ-розвитку

ITsystem

Згідно із результатами дослідження Міжнародного союзу електрозв’язку Україна посідає 67 місце у світі з розвитку інформаційно-телекомунікаційних технологій (ІКТ). Україна втратила дві позиції порівняно з минулим роком. Експерти відзначають: основним чинником, що спричинив таке падіння, стала нульова динаміка зростання поширення ІКТ-послуг.

Нинішній рейтинг складено за підсумками 2011 року. Він розрахований на основі показників ICT Development Index, що відображають ступінь поширення мережі Інтернет в країні, стан мобільного та фіксованого зв’язку, рівень комп’ютерної грамотності населення, кількість інвестицій у галузь та інших показників, що характеризують доступність і розвиненість ІКТ. Всього в рейтингу беруть участь 155 країн.

Перше місце в загальному рейтингу дісталося Південній Кореї, за нею йдуть Швеція і Данія. Також до першої десятки увійшли ще шість представників старого світу − Ісландія, Фінляндія, Нідерланди, Люксембург, Великобританія і Швейцарія.

На території СНД лідером за загальними показниками залишилася Російська Федерація. За підсумковими показниками Україна в цьому регіоні посіла п’яте місце, пропустивши вперед Білорусь, Казахстан і Молдову.

При цьому за рівнем грамотності та можливості користуватися продуктами ІТ Україна посідає 11 місце у світі, а за показником доступності засобів зв’язку (Інтернету, провідної та мобільної телефонії) − лише 71.

Нагадаємо, що згідно зі звітом ООН «Broadband: State of Broadband», Україна посідає 96 місце щодо поширення інтернет-послуг, а також 72 позицію серед 177 країн за доступністю фіксованого широкосмугового доступу в Мережу.

За даними організації, в Україні на 100 осіб припадає близько 7 абонентів фіксованого широкосмугового доступу. Загальне поширення інтернет-послуг в Україні становить 30,6%. За цим показником вона поступається Росії (49%), Білорусі (39,6) та Молдові (38%).

ТОП-10 ICT Development Index
1. Південна Корея
2. Швеція
3. Данія
4. Ісландія
5. Фінляндія
6. Нідерланди
7. Люксембург
8. Японія
9. Великобританія
10. Швейцарія


Читати також:

  1. У рейтингу світової торгівлі Україна стала 86
  2. Україна – на 31 місці за рівнем привабливості для розвитку бізнесу
  3. Україна зміцнює позиції конкурентоспроможності
  4. Україна увійшла в ТОП-25 світових імпортерів
  5. Україна обійшла Норвегію, ОАЕ та Данію у рейтингу пріоритетних для ритейлу країн

Тема : industry News