Україна серед лідерів країн із зараженими мобільними пристроями

Як передає «Інтерфакс-Україна», у ІІ кварталі поточного року кількість шкідливих програм (вірусів) на мобільних пристроях зросла майже в шість разів порівняно з І кварталом.

Таким чином, за цим показником Україна стала світовим лідером. Такі дані навів у своєму щопіврічному звіті провідний американський розробник програмного забезпечення NQ Mobile.

Згідно з даними NQ Mobile у І кварталі наша держава займала дев’яте місце за кількістю заражених вірусами мобільних гаджетів, а вже у квітні вона стала шостою, випередивши більш густонаселену Бразилію, Індонезію, а також Індію. У червні Україна ввійшла до трійки, потіснивши Саудівську Аравію, Таїланд та Сполучені Штати.

У компанії також зазначають, що в ІІ кварталі частка України та Росії становила близько 20% всіх мобільних інфекцій, де доля РФ була 17,15%. Цікаво, що вже в червні показник Росії зменшився до 10%, а український, навпаки, − зріс до майже 6%.

Безперечним лідером цього сумного рейтингу залишається Китай з часткою 31,7% в цілому за квартал і майже 39% за червень поточного року. Аналітики компанії уточнюють, що в абсолютних величинах у першому півріччі було виявлено 51,08 тисяч вірусних програм (у тому числі за ІІ квартал − 25,944 одиниць), які інфікували 21 мільйон мобільних гаджетів.

З цих програм 43% − це програми найширшої категорії потенційно небажаних (троянські програми, спам, шпигунське ПЗ тощо), також 32% вірусів створені з метою заробітку на персональних даних абонентів. Крім того, ще 23% такого ПЗ − це програми, що повністю блокують роботу мобільних пристроїв.

Також NQ Mobile повідомляють, що загальна  кількість вірусів для мобільних пристроїв у 2012 році збільшилася в 2,6 рази порівняно з 2011 роком і в 9,6 разів – з 2010-м.


Читати також:

  1. Україна на 1-му місці серед країн для бюджетного туризму
  2. Інтернет-торгівля серед лідерів вітчизняної економіки
  3. Провідним компаніям не вистачає молодих лідерів
  4. Україна стала 71 в рейтингу процвітаючих країн світу
  5. Україна увійшла в рейтинг країн з найбільш якісною вищою освітою

Тема : industry News