Українці обирають ноутбуки

В останньому кварталі 2012 року в країні було реалізовано 751 тис. персональних комп’ютерів (ПК). Це на 3% нижче показників позаминулого року.

Як повідомляє українське представництво компанії IDC, в IV кварталі минулого року в Україну поставлено 518 тис. ноутбуків і 233 тис. стаціонарних ПК.

У цілому за минулий рік український ринок ПК зріс усього 0,4%, загальні закупівлі пристроїв перевищили 2,6 млн одиниць – 1,78 мобільні системи і 830,2 тис. – настільні комп’ютери. Ці цифри дозволили Україні залишитися в списку країн з регіону CEMA з позитивним результатом за підсумками 2012 року, відзначають в IDC.

Серед інших країн зростанням відзначилися ринки Казахстану (+28%), Росії (+7,8%) й Румунії (+5,6%). У той же час в Західній Європі спостерігається спад в обсягах поставок ПК. Так, в Іспанії, Німеччині та Франції ринок просів на 13,5%, 7,4% і 4,1% відповідно.

У структурі продажів міжнародні бренди зміцнюють свої позиції в Україні. Частка зарубіжних виробників ПК в цьому році становила більше 12%, а в 2011 році – тільки 7%. Експерти кажуть, що зростання відбулося не тільки за рахунок скорочення збірки вітчизняних виробників, але і за рахунок великих поставок іноземних брендів.

У минулому році вітчизняний ринок ноутбуків показав зростання в 9,6%. У структурі поставок значно збільшилася частка ультрапортативних пристроїв – більш ніж у сім разів. У той же час нетбуки починають втрачати свої позиції, у минулому році їх продажі впали майже на 15%, демонструючи негативну динаміку вже другий рік поспіль.

Лідери ринку мобільних комп’ютерів залишилися колишніми: Lenovo, Hewlett-Packard, Asus, Acer і Samsung.

Відзначимо, що експерти компанії IDC у І кварталі 2013 року очікують скорочення глобальних поставок персональних комп’ютерів на 7,7%. При цьому падіння скоротиться в ІІ кварталі, а відновлення ринку слід очікувати у другій половині року.


Читати також:

  1. Українці стали частіше літати
  2. Майбутнє за міні-планшетами?
  3. Ринок смартфонів зріс на 45%
  4. Обсяг ринку онлайн-реклами в Європі досяг позначки в 20,9 млрд євро
  5. В Україні не очікується зростання ринку M&A

Тема : industry News