Українці витратили майже 2 млрд. євро на інтернет-покупки

Українці витратили майже 2 млрд. євро на інтернет-покупкиМайже 2 мільярди євро витратили українці в минулому році в інтернет-магазинах, заявляють в Асоціації учасників електронного бізнесу.

У 2011 році обсяги інтернет-торгівлі в Україні зросли на 30-50%, розповідає Павло Сідельов, голова Асоціації учасників електронного бізнесу. “За нашою експертною оцінкою, обсяг інтернет-торгівлі в 2011 році в грошовому еквіваленті склав півтора-два мільярди євро. Це більше на 30-50%, ніж у 2010-му, адже тоді був сильний спад. Швидше за все, ця цифра ближче до 2 мільярдів або й навіть суттєво перевищує цю суму “, – стверджує він.

Як повідомляє Радіо свобода, оскільки 90% інтернет-магазинів (а їх від семи до десяти тисяч) приймають оплату готівкою, то підрахувати реальний обсяг торгівлі досить складно, додає він.

Через досить умовного стану і статусу інтернет-магазинів, вони можуть легше сховатися від податкової, ніж у випадку фізичного магазину, говорить економіст Олександр Жолудь.

“Не думаю, що податкова зможе за ними постійно стежити і відловлювати тих, хто ховається від сплати податків. Основним недоліком будь-яких інтернет-магазинів є те, що помацати товар, поки його не отримаєш, практично неможливо. Людина нібито може подивитися його на фотографії, але насправді він може виявитися зовсім іншим “, – зазначив експерт.

Іншим недоліком інтернет-магазинів експерти називають походження товару. Він може бути завезений в Україну напів-або взагалі нелегально. Тому споживач, який купив таку річ, на її гарантійне обслуговування може не сподіватися.

Зараз у Верховній Раді зареєстрований законопроект “Про торгівлю”. Його автори мають на меті суворіше контролювати інтернет-бізнес і зменшити кількість незареєстрованих магазинів, зокрема, зобов’язати кожен інтернет-магазин мати офіційний офіс, куди б могли звертатися і покупці, і перевіряючі органи.


Читати також:

  1. Чим лякає українців Інтернет майбутнього?
  2. Українські інтернет-користувачі зареєстрували більше мільйона блогів
  3. Українці нещасні на роботі
  4. Найбільший туроператор Європи скоротив річний прибуток у чотири рази
  5. Нацбанк витратив понад $ 3,7 млрд на підтримку гривні у минулому році

Джерело : Liga.net   |   Тема : industry News