Українці змушені змінювати форму зайнятості

Як повідомляє видання «Комерсантъ-Україна», уже шість місяців підряд на українському ринку праці стрімко скорочується кількість робочих місць. До прикладу, у січні кількість повних робочих місць опустилася нижче позначки 10 млн, що пов’язано з переводом багатьох працівників на часткову зайнятість.

У Державній службі статистики повідомляють, що загальна кількість робочих місць зменшується, адже в січні цього року їх було 10,2 млн, у той час як у грудні 2012 – на 1,6% більше. Сезонним фактором таку ситуацію пояснити не можна, адже в січні 2012 року кількість робочих місць зросла майже на 2%.

Уже шість місяців поспіль спостерігається зменшення чисельності штатних одиниць, але якщо на початку осені ця тенденція не була настільки помітною, то з листопада  темпи значно пришвидшилися. У цілому за дванадцять місяців кількість робочих місць на українському ринку праці скоротилася на 3,8%.

Але більшість працівників не звільнили, а перевели на неповний робочий день. Так, у січні кількість повних робочих місць становила 9,7 млн, а роком раніше загальна кількість місць становила 10,2 млн, тож річне зниження дорівнює 4,4%.

«Комерсантъ-Україна» зазначає, що лише за січень кількість штатних одиниць повної зайнятості скоротилася на 3,8%, при цьому зниження характерне для усіх без винятку галузей. Так, у промисловості спад відбувся на 1,6%, у сільському господарстві – на 0,6%, у фінсекторі – на 1,8%. А от у будівництві, де кількість робочих місць впала більше ніж на 5%, таку ситуацію можна пояснити сезонними чинниками.

Також у січні повні робочі місця відчутно скоротилися у сфері транспорту та зв’язку (на 16,1%), що пов’язано зі зменшенням штатних одиниць у поштовій діяльності, де таких місць стало менше на 96 тис. Окрім того, скорочення місць спостерігається також у медицині (-7,7%), а от у держуправлінні та в освітній галузі зменшення ледь помітне – на 0,7% та 0,3% відповідно.


Читати також:

  1. Україна за десять місяців 2011 року збільшила випуск автомобілів на 42%
  2. Ставки податків для спрощенців змінювати не будуть
  3. IT-сектор стане драйвером світової економіки
  4. Світова економіка набрала найкращу форму за останні півтора року: дослідження
  5. В Україні прискорюються темпи будівництва нерухомості

Тема : industry News