Україні бракує аграріїв

На українському ринку праці виокремився новий тренд − висока затребуваність працівників аграрного сектора. Нестача аграріїв спостерігається по всій Україні, адже агробізнес розвивається швидкими темпами.

Працедавці від кандидатів на посади очікують на, як мінімум, трирічний досвід роботи в галузі і можливість присвятити роботі повний день. До таких висновків дійшов Дослідний центр міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Регіональний розподіл аграрних вакансій відрізняється від загальної ситуації на ринку праці. Столиця є традиційним лідером і демонструє менший розрив з регіонами, аніж зазвичай. Пропозиції праці дещо децентралізовані: у ТОР-5 увійшли менш популярні, аніж на загальному ринку праці, області − Тернопільська, Полтавська та Житомирська. Також у першій десятці присутні східні і південні регіони.

Найкраще представлені вакансії агронома в професійній сфері “Виробництво” в галузі сільського господарства. Близько 25% вільних місць стосується продажів.

Новачкам на аграрному ринку не надто раді, адже це чи не єдина сфера, яка гостро потребує досвідчених спеціалістів, попри кризу. Половина вакансій передбачає досвід роботи в галузі від трьох до шести років, а десята частина призначена для тих, хто віддав подібній діяльності більше шести років. Майже всі пропозиції передбачають повний робочий день, а вакансії з гнучким чи позмінним графіком роботи майже не трапляються.

Особливістю пропозицій для аграріїв є те, що лише в 4% вакансій працедавці вказують рівень зарплати. У кращому випадку агрономи можуть заробляти від 15 тис. грн, що, зважаючи на українські реалії ринку праці, досить непогано.

Нестача аграріїв є гострою, адже на десять відкритих вакансій припадає всього сім претендентів.


Читати також:

  1. Україні вкрай бракує робітників
  2. Роботодавці шукають студентів
  3. Кожен п’ятий офісний працівник заради роботи готовий на переїзд
  4. Новий закон про зайнятість 2013. Найголовніші зміни
  5. Українці змушені змінювати форму зайнятості

Тема : industry News