Українські авіапрацівники отримують одну з найменших зарплат у світі

litak

За офіційними даними Державної служби статистики, середня зарплата у сфері авіаційного транспорту в Україні найвища серед усіх галузей – у липні поточного року вона становила 10,25 тис. грн.

Проте високі по міркам українських реалій зарплати не рівняються із європейськими стандартами оплати праці. Наприклад, стартова зарплата стюардеси німецької авіакомпанії Lufthansa починається від 1533 євро, також працівникам додатково нараховується підйомний бонус у розмірі 16,3% та виплачуються відпускні у сумі 1022 євро.  На такий рівень зарплати в Україні може претендувати лише стюард з досвідом роботи на міжнародних рейсах.

Варто зазначити, що на кадровому порталі hh.ua протягом 2012 року було зареєстровано тільки декілька вакансій бортпровідників. За даними порталу,  як правило,  подібні вакансії пропонують лише українські чартерні авіакомпанії та Арабські авіалінії. Вони пропонують заробітну плату до трьох тисяч доларів (2326,30 євро).

За даними рекрутингового агентства Smart Solutions, в середньому зарплата бортпровідника в Україні коливається від семиста до тисячі доларів (від 543 до 775 євро), а зарплата старшого стюарда – до  1,5 тисяч доларів (1163 євро). На зарплату українських стюардів впливає роз’їзний характер роботи, доплата за вислугу років та професійний кваліфікаційний рівень, відзначають в агентстві.

Для бажаючих працювати у міжнародних компаніях ключовою вимогою є знання англійської мови. Роботодавці віддають перевагу кандидатам з вищою освітою, проте у деяких випадках достатньо мати середню.

Найбільше ж стюарди заробляють в Австралії та США. У Штатах зарплати становлять близько 3,5 тис. доларів (2714 євро), а в Австралії – на рівні від 3,3 до 4 тис. доларів (3100 євро). У найбільших авіакомпаніях Росії бортпровідники отримують зарплату від 1,5 до 2,5 тис. доларів (1163-1939 євро). Їх зарплата залежить від кількості годин польоту та класу працівника. Варто відзначити, що у бізнес-авіації зарплата на 30% більша.

Щодо зарплат українських авіапілотів, то за даними Smart Solutions, вона становить від трьох до п’яти тисяч доларів (3877 євро) залежно від кількості польотів.  З урахуванням понаднормових годин зарплата льотчиків може бути від 7 до 10 тис. доларів (до 7754 євро).

Натомість, у найбільшої російської авіакомпанії «Аерофлот» командир повітряного судна А320, А330 заробляє від 7,8 тис. до 12,3 тис. доларів (9538 євро), при цьому компанія забезпечує житлом іногородніх пілотів та надає службові автостоянки.

Стартова зарплата першого пілота Lufthansa сягає 6,5 тис. доларів на місяць (5040 євро), капітан судна отримує від 12,3 тис. доларів (9538 євро). У подальшому оплата праці пілотів може сягати до 34,5 тис. доларів (27 тис. євро).


Читати також:

  1. Українські інтернет-користувачі зареєстрували більше мільйона блогів
  2. Рейтинг регіонів за рівнем зарплат
  3. У жовтні середня зарплата українця знизилася на один долар
  4. У столиці до 600 тис. працівників отримують зарплату “в конверті”
  5. Західні інвестори вкладають гроші в українських розробників ігор

Тема : industry News