Українські фрілансери заробляють мільйони доларів

Україна завдяки IТ-фахівцям та іншим професіоналам увійшла в топ-5 країн за прибутками фрілансерів. За роботу українським віддаленим співробітникам іноземні замовники перераховують мільйони доларів, пише ділове видання «Кореспондент».

Фахівці такого рівня можуть розраховувати на дохід від іноземних пропозицій від декількох тисяч доларів до 10-12 тисяч, у той час як зарплата айтішніка в українській компанії 1-1,5 тисячі доларів.

До того ж, попри постійний ріст, вітчизняна IТ-індустрія не може забезпечити талановитих програмістів достатнім для розвитку й заробітку обсягом робіт, відзначає видання.

Окрім того, стрімко росте кількість українців, які не бажають бути прив’язаними до офісного крісла й монотонного робочого графіка, пише «Кореспондент».

Так, за даними найбільшої біржі фрілансу elance.com, у листопаді 2012 року на ресурсі було зареєстровано 738 українських фахівців, тоді як на той же період 2011 року реєстрацій було вдвічі менше.

На сьогодні на сайті можна знайти 11,4 тисячі профайлів українців. Більшість з них IТ-фахівці та веб-дизайнери. Серед інших професій на ресурсі представлені копірайтери, перекладачі, фінансисти, розробники промвиробництва й маркетологи.

Такий успіх українських фрілансерів на ринку аутсорсингу пояснюється високою кваліфікацією й ціною на їхні послуги, які обходяться іноземним компаніям на 30-40% дешевше, ніж робота фахівців із США та ЄС.

Українці ж зацікавлені пропонувати фріланс-послуги насамперед через гарну оплату. На таких умовах прагнуть працювати, аби більше заробляти. У цій сфері така можливість є, відзначає віце-президент компанії Cargowise, що надає IТ-рішення для логістики, Володимир Білановський.

Нагадаємо, за даними elance.com, українські фрілансери за останні п’ять років отримали більш як 34 мільйони доларів, зайнявши за цим показником четверте місце у світі й поступившись тільки Індії, США й Пакистану. Середня оплата праці наших фахівців становить 16 доларів за годину.


Читати також:

  1. Українські фрілансери заробляють по $16 на годину
  2. Українські авіапрацівники отримують одну з найменших зарплат у світі
  3. Українські інтернет-користувачі зареєстрували більше мільйона блогів
  4. Загальносвітовий обсяг угод M&A становив 2,4 трлн доларів
  5. Західні інвестори вкладають гроші в українських розробників ігор

Тема : industry News