Українці не дораховуються обіцяної зарплати

За інформацією порталу rabota.ua, 48% опитаних у ході дослідження українців отримують меншу заробітну плату, аніж було домовлено під час прийому на роботу. У дослідженні взяли участь 2 тис. працівників з усієї України.

Під час опитування виявилося, що 23% кандидатів обговорюють розмір заробітної плати на співбесіді з рекрутером, 31% − з керівником відділу, але більшість респондентів (42%) говорять про це з керівником компанії. Усього 3% шукачів узагалі не порушували питання про оплату праці на співбесіді.

Після працевлаштування в компанію працівник через деякий час може оцінити, наскільки винагорода відповідає його професійному рівню. 43% учасників опитування визначають свою зарплатню як відповідну їхнім умінням та навикам, натомість 40% працівників вважають свою зарплату невартою їхніх зусиль. Ще 13% респондентів дуже незадоволені своїм окладом. Тільки 4% українців влаштовує винагорода за роботу.

Опитування також показує, що рівень обіцяної та реальної заробітної плати не завжди збігаються, адже майже половина учасників опитування стверджують, що насправді їм платять менше, аніж обіцяли. У той же час 42% українців відмічають, що за свою роботу отримують ту саму суму, про яку домовлялися. Ще 9% можуть похвалитися більшою зарплатнею, аніж та, яку їм називали під час прийому на роботу. У більш ніж половині випадків неочікувана надбавка становить до 25%.

Результати також показали, що українці демонструють неабияку терплячість, коли справа стосується заробітної плати. Адже майже половина обдурених працівників продовжує працювати за менші гроші, а 44% опитаних обрали звільнення з цієї причини. Лише 7% вдалося відстояти своє право отримувати ту суму, про яку йшлося на співбесіді.


Читати також:

  1. Індекс реальної зарплати в травні виріс на 2,8%
  2. Українців мотивує почуття відповідальності за роботу, що виконується
  3. Українці змушені змінювати форму зайнятості
  4. Українці не бажають відкривати власну справу
  5. Українці витратили майже 2 млрд. євро на інтернет-покупки

Тема : industry News