Українські працівники налаштовані на переїзд
10.04.2013
За повідомленням газети «Дело», нещодавно було проведене спільне дослідження кадровим холдингом «Анкор» і порталом rabota.ua щодо кар’єрних настроїв українських працівників. В опитуванні взяли участь 1384 особи, серед яких 31% спеціалістів та менеджерів без підлеглих і 23% керівників середньої ланки.
Загалом 71% респондентів готові до переїзду в іншу країну з метою подальшого працевлаштування. Як виявилося, найпопулярнішими країнами для трудової міграції серед українців стали Росія та Польща. Так, 63% українських працівників виявили готовність переїхати на роботу в Росію, а 23% − у Польщу. Ще 14% хотіли б працювати в Канаді. Окрім цих країн, наші співвітчизники також не проти працювати в Німеччині, Чехії та Грузії.
Аналітики кадрового холдингу зазначають, що з кожним роком кількість охочих професійно реалізуватися за кордоном лише зростає. Більш того, компанії Західної Європи не мають нічого проти висококваліфікованих кадрів зі Східної Європи. І це попри зростаючий рівень безробіття.
Також згідно з результатами опитування близько 67% наших співгромадян бажають переїхати в Європу, 10% − до Австралії, ще 9% − до Америки.
Дослідження також показало міграційні настрої українців у межах України. Так, понад 50% опитаних переїжджають до іншого міста, якщо працедавець надає таку можливість. Звичайно, найпопулярнішим містом для трудових мігрантів залишається Київ. На другому місці – Крим, потім – Одеса, Львів і Дніпропетровськ.
Така ситуація склалася в результаті непропорційного розподілу вакантних місць. Приміром, 46% вакансій відкривається у столиці. Якщо ж додати усі вакантні місця міст-мільйонників (Харкова, Донецька, Дніпропетровська, Одеси і Львова) у сумі вийде всього 27%. Ще 27% − це вакансії з інших регіонів України.
Головним рушієм зміни місця респонденти визначили підвищення заробітної плати і можливість працедавця оплачувати житло для працівника. Третина опитаних заявляють, що готові на переїзд до іншого українського міста, якщо їм буде запропонована удвічі більша зарплата.
Читати також:
Тема : industry News