Українські працівники налаштовані на переїзд

За повідомленням газети «Дело», нещодавно було проведене спільне дослідження кадровим холдингом «Анкор» і порталом rabota.ua щодо кар’єрних настроїв українських працівників.  В опитуванні взяли участь 1384 особи, серед яких 31% спеціалістів та менеджерів без підлеглих і 23% керівників середньої ланки.

Загалом 71% респондентів готові до переїзду в іншу країну з метою подальшого працевлаштування. Як виявилося, найпопулярнішими країнами для трудової міграції серед українців стали Росія та Польща. Так, 63% українських працівників виявили готовність переїхати на роботу в Росію, а 23% − у Польщу. Ще 14% хотіли б працювати в Канаді. Окрім цих країн, наші співвітчизники також не проти працювати в Німеччині, Чехії та Грузії.

Аналітики кадрового холдингу зазначають, що з кожним роком кількість охочих професійно реалізуватися за кордоном лише зростає. Більш того, компанії Західної Європи не мають нічого проти висококваліфікованих кадрів зі Східної Європи. І це попри зростаючий рівень безробіття.

Також згідно з результатами опитування близько 67% наших співгромадян бажають переїхати в Європу, 10% − до Австралії, ще 9% − до Америки.

Дослідження також показало міграційні настрої українців у межах України. Так, понад 50% опитаних переїжджають до іншого міста, якщо працедавець надає таку можливість. Звичайно, найпопулярнішим містом для трудових мігрантів залишається Київ. На другому місці – Крим, потім – Одеса, Львів і Дніпропетровськ.

Така ситуація склалася в результаті непропорційного розподілу вакантних місць. Приміром, 46% вакансій відкривається у столиці. Якщо ж додати усі вакантні місця міст-мільйонників (Харкова, Донецька, Дніпропетровська, Одеси і Львова) у сумі вийде всього 27%. Ще 27% − це вакансії з інших регіонів України.

Головним рушієм зміни місця респонденти визначили підвищення заробітної плати і можливість працедавця оплачувати житло для працівника. Третина опитаних заявляють, що готові на переїзд до іншого українського міста, якщо їм буде запропонована удвічі більша зарплата.


Читати також:

  1. Українські працівники замислюються про зміну фаху.
  2. Названі найпривабливіші українські роботодавці
  3. Кожен п’ятий офісний працівник заради роботи готовий на переїзд
  4. Працівники шукають стабільності
  5. Працівники приділяють велику увагу репутації компанії

Тема : industry News