Український Інтернет визнали вільним

Як стало відомо з повідомлення прес-служби Держагентства з питань науки, інновацій і інформатизації, Україна посіла 16 місце серед 60 країн за показником рівня свободи в Мережі.

Такі дані рейтингу “Свобода в Інтернеті”, який був складений експертами правозахисної організації Freedom House.

Згідно з цим дослідженням, вітчизняні проблеми у сфері Інтернету були оцінені у 28 балів зі ста (чим менше балів, тим більший рівень свободи). За показником “Труднощі доступу в Інтернет” Україна отримала 7 балів з 25, обмеження контенту оцінили в 7 балів з 35, порушення прав користувачів Інтернету − в 14 балів із 40.

У трійці лідерів цього рейтингу − Ісландія, Естонія та Німеччина. Окрім України, серед країн колишнього СРСР, до переліку країн з “вільним” Інтернетом потрапили також Грузія та Вірменія. Натомість Росія визнана як частково вільна країна − 41 місце в рейтингу.

Експерти дослідження також зазначають, що у цілому в світі свобода Мережі за останній рік скоротилася. На їхню думку, це пов’язано зі збільшенням можливостей для спостереження, а також із новими правилами управління контентом сайтів.

Доповідь компанії Freedom House охоплює 60 країн, дослідження проводилося з травня 2012 року по квітень 2013 року.

Нагадаємо, кількість спаму у соціальних мережах за останні півроку зросло на 355% порівняно з обсягом спаму на кінець 2012 року. На думку експертів, спамери зосередилися на соціальних мережах тому, що системи фільтрації небажаних повідомлень в електронних поштових сервісах значно вдосконалилися.


Читати також:

  1. Кіберзлочинність стала одним із п’яти найпоширеніших економічних злочинів в Україні
  2. Україна стала 161 в рейтингу економічних свобод
  3. Обсяг спаму у соцмережах за 6 місяців зріс у 3,5 рази
  4. Український виробник втрачає позиції
  5. Інтернет-реклама закріпилася в новому форматі

Тема : industry News