В Україні не захищено третину комп’ютерів

Найчастіше комп’ютери українських користувачів піддаються атакам небажаних програм, троянів і «черв’яків».

Згідно з результатами дослідження, опублікованого в Microsoft Security Intelligence Report (SIRv14), в Україні від кібератак не захищений майже кожен третій комп’ютер. Це один з найвищих показників у світі. Найбільше українські користувачі страждають від небажаного програмного забезпечення (ПЗ) (51,6%), троянських програм (43,5%) і вірусних “черв’яків” (20,6%).
Найбільш поширеними шкідливими інструментами у світі у другому півріччі минулого року стали небажані листи, а також підробка активаційних кодів програмного забезпечення, йдеться у звіті.

Крім того, приблизно на 270 млн ПК у світі (24%) встановлена ​​неактуальна версія антивірусного ПЗ, яка належним чином не забезпечує захист електронного пристрою. Серед причин такого стану справ застарілі антивірусні бази, закінчення тестового періоду роботи програми, відключення антивірусу зловмисниками.

Крім того, найчастіше користувачі страждають від власної безпечності і взагалі не встановлюють антивірусне програмне забезпечення на свої комп’ютери. На тлі слабкої захищеності пристроїв зростає обсяг цілеспрямованих інтернет-атак на них. Так, за минулий рік цей показник виріс на 42%, йдеться у звіті Symantec.

Такі «напади» націлені на крадіжку інтелектуальної власності і все частіше спрямовані на невеликі компанії, що стали в 2012 році жертвою 31% всіх подібних атак. Малий бізнес, крім того що представляє цінність сам по собі, також дає можливість підібратися до значно більших підприємств, оскільки їх комп’ютерні системи можуть мати вищий рівень доступу до старшого партнера по бізнесу, відзначають фахівці Symantec.

Нагадаємо, що лідером серед мобільних систем за кількістю шкідливого ПЗ виявилася ОС Android. На її частку припадає майже 80% усіх мобільних загроз.


Читати також:

  1. Кожний другий українець піддавався кібератаці
  2. У США Україну назвали головною піратською країною у світі
  3. Роботодавцям потрібні IT-фахівці
  4. Ринок ПЗ для бізнес-аналітики продовжує зростати
  5. Європейський IT-ринок не витримує конкуренції

Тема : industry News