Хто сплачує за навчання українських працівників?

Кадровий портал hh.ua нещодавно оприлюднив результати дослідження, згідно з яким виявилося, що 65% українських офісних працівників отримали додаткову освіту за ініціативою своїх працедавців.

Найчастіше навчання своїм співробітникам забезпечують крупні компанії. Дослідження показує: чим більша фірма, тим більшу кількість осіб вона навчає. 35% працівників, які не отримали додаткових знань, основною причиною цього визнали повну відсутність проведення навчання персоналу компаніями (80%). Десята частина офісних співробітників не має змоги навчатися через брак фінансування.

Як правило, якщо працедавець вимагає від свого підлеглого підвищення кваліфікації, то сам і сплачує за навчання. Так, у 77% випадків роботодавець фінансує навчання, а у 17% – компанія лише компенсує певну частину витрат. Дуже рідко працівнику доводиться самостійно все оплачувати − 5%.

За даними цього дослідження, фірми зі штатом до 100 осіб майже у 70% випадків оплачують навчання з бюджету, а у великих компаніях цей показник сягає позначки у 82%.

Нагадаємо, що на українському ринку праці досі найзатребуванішими фахівцями залишаються IT-професіонали. Подекуди на одного фахівця припадає близько п’яти вакантних місць. Найчастіше працедавці розшукують інженерів-програмістів, адміністраторів, інженерів комп’ютерних систем та системних програмістів. Окрім того, на сьогодні нестача керівних кадрів на IT-ринку України становить майже три тис. фахівців. 

Найбільший попит спостерігається на Java-програмістів, фахівців фреймворку.NET, Mobile-програмістів. Також досі зацікавлені у знавцях мови PHP.


Читати також:

  1. Більшість компаній планують підвищити витрати на віртуальне навчання у 2013 році
  2. Більшість українських студентів суміщають роботу з навчанням
  3. У столиці до 600 тис. працівників отримують зарплату “в конверті”
  4. Найбільш затребувані програмісти в Україні
  5. У світі зростає попит на інженерів

Тема : industry News