Як часто українці змінюють роботу?

Міжнародний кадровий портал hh.ua оприлюднив результати опитування щодо зміни українцями місць працевлаштування.

Як виявилося, на думку офісних працівників, найоптимальнішою є зміна місця роботи раз на 3-4 роки зі збільшенням заробітної плати чи кар’єрним підвищенням.

Але, як з’ясувалося, на практиці українці переходять на іншу фірму кожних 2-3 роки. Найчастіше респонденти змушені були піти зі старого місця через відсутність кар’єрних перспектив. Це спонукало 40% працівників шукати нову роботу.

Не менш вагомою причиною стала низька оплата праці та неможливість її підвищення – друга позиція серед причин звільнення. А от конфліктні ситуації, нерозуміння та стрес дуже рідко призводять  до зміни працедавця, хоча й зумовлюють погіршення самопочуття офісних працівників.

Опитування продемонструвало, що спеціалісти зі стажем 3-6 років у середньому змінювали роботу 1-2 рази, а ті, хто працює 6-10 років, – 2-3 рази. Так, за десять років середньостатистичний український офісний працівник встигає змінити до 5 місць роботи. До речі, серед фахівців, що працюють на ринку 6-10 років, більше ніж половина хоча б раз звільнялися через відсутність кар’єрних перспектив.

Українці найчастіше обирають одну з двох найпопулярніших стратегій побудови кар’єри: зміна місця роботи через 3-5 років з покращенням умов (55%) та поступовий ріст у межах однієї компанії. Натомість перспектива змінювати місце працевлаштування раз на півроку-рік або ж робота в межах однієї компанії впродовж тривалого терміну приваблює меншість опитаних.

Найбільшими любителями змін стали молоді фахівці, які тільки розпочинають кар’єру (14% опитаних), натомість найбільш стабільними виявилися співробітники з досвідом понад 10 років.

Цікаво, що здебільшого працедавці нормально ставляться до працівників, що часто змінюють місце роботи, – лише 20% шукачів на співбесідах доводиться пояснювати причини. Хоча ще 20% опитаних аргументують швидку зміну роботи у випадку, якщо на попередній пропрацювали дуже мало або ж звільнення було спірним. Інші 60% керівників на перше місце ставлять професійні навики кандидата, а не причини його попередніх змін місця працевлаштування.


Читати також:

  1. Як часто українці змінюють авто?
  2. Українці не дораховуються обіцяної зарплати
  3. Українці нещасні на роботі
  4. Українців мотивує почуття відповідальності за роботу, що виконується
  5. Більшість українських студентів суміщають роботу з навчанням

Тема : industry News