Яка мобільна ОС найнебезпечніша

За даними звіту компанії F-Secure у минулому році найпопулярнішою мобільною операційною системою (далі – ОС) серед розробників шкідливого програмного забезпечення виявився Android.

Аналітики зазначають, що саме на цю ОС для планшетів та смартфонів припало майже 80% усіх мобільних загроз, хоча ще в 2011 році цей показник дорівнював 66,7%, а в 2010 – 11,25%.

У 2012 році відсоток загроз для ОС Symbian, від підтримки якої Nokia вже відмовилися остаточно, скоротився на 43,5%, упавши з 62,5% – у 2011 до 19% – у 2012 році. Прогнозується, що ця мобільна платформа в поточному році остаточно зникне, коли користувачі Symbian повністю перейдуть на Android-пристрої.

Цікаво, що для iOS, що є другою за популярністю мобільною операційною системою, у році, що минув, було розроблено всього 0,7% вірусних програм. Віруси для інших ОС (BlackBerry, Windows Mobile і J2ME) у сумі ледь становлять 1%.

Аналітики F-Secure застерігають, що в найближчому майбутньому кількість шкідливих програм для Android буде лише зростати. Так, усього за ІV квартал минулого року для цієї операційної системи з’явилося 96% вірусних програм, а для Symbian – лише 4%.

До речі, на нещодавньому конкурсі Pwnium 3, який було проведено у Ванкувері, «білі» хакери так і не змогли знайти жодного слабкого місця в операційній системі Chrome OS, тому призовий фонд від Google у розмірі більше $3 млн виявився неактуальним.

Раніше повідомлялося, що в 2012 році фактично кожен другий українець, який користується інтернетом, став жертвою кібератак. Так, ризик зараження під час веб-серфінгу становив 46,8%.


Читати також:

  1. Названі найпопулярніші гаджети серед топ-менеджерів
  2. Експерти прогнозують дефіцит торгового балансу в 2012 році
  3. Morgan Stanley погіршив прогноз зростання світової економіки
  4. В Україні не очікується зростання ринку M&A
  5. Смартфони набирають популярність

Тема : industry News