Європейський IT-ринок не витримує конкуренції

ІТ

Європейський ринок інформаційних технологій виробляє менше 10% всіх світових продуктів і сервісів у цій галузі. Основною причиною такої ситуації є недостатнє фінансування сектора, яке триває вже не один десяток років, а також високий рівень оплати праці в країнах ЄС. Такі дані наводяться в звіті консалтингової компанії AT Kearney.

Хоча на ринок Європи припадає близько чверті світового споживання ІТ, європейські гравці не можуть скласти конкуренції американським і азіатським компаніям як за якістю, так і за ціною своїх послуг та продуктів.

Тільки у 15 з 100 найбільших ІТ-компаній головні офіси розташовано в Європі, при цьому жодна з них не є лідером у своєму сегменті ринку, йдеться в звіті.

Тенденція втрати ІТ-сектору в Європі останнім часом стала більш очевидною: німецька Qimonda розорилася, європейський Skype придбала американська Майкрософт, а виробники апаратного забезпечення Європи об’єднуються (ST-Ericsson), щоб вижити на ринку, при цьому продовжуючи нести збитки.

Однією з головних проблем ІТ-галузі, на думку експертів, є високий рівень оплати праці в країнах Європейського Союзу. Так, в 2010 році середня річна зарплата по ЄС в доларах становила $75900 проти $ 26800 в Індії та $16900 в Китаї.

Крім того, в ЄС спостерігається гостра нестача кваліфікованих кадрів. Тільки 17% європейських випускників спеціалізуються на математиці, комп’ютерних чи інженерних науках. Тоді як в Китаї ця цифра становить 31%, а в Кореї – 35%. Варто відзначити, що в США цей показник ще нижчий за європейський – 8%, проте потужний приплив приїжджаючих в країну фахівців компенсує нестачу, адже щорічно США отримує приблизно по 32 000 нових інженерів.

В той же час, ІТ-сектор Європи страждає через слабке фінансування. Наприклад, венчурний напрям в США фінансується на 15 млрд більше, ніж у Європі. При цьому на частку ІТ-інвестицій в Європі припадає 0,8% ВВП проти 1,5% в Японії.


Читати також:

  1. У травні зріс ринок праці
  2. Світовий ринок акцій та облігацій за серпень продемонстрував ріст
  3. США стануть центром світової промисловості
  4. Банки єврозони уповільнюють темпи надання позик
  5. Обсяг ринку онлайн-реклами в Європі досяг позначки в 20,9 млрд євро

Тема : industry News